• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
barakuda - специалист
...които имат вградена графика и тези които нямат?Напр.I7 има,а I9 няма.Спрял съм се на тези и имам нужда от инфо
Avas_co - майстор
Малко повечко инфо, може ли ?
За какво и как ще се ползва ?
Защо не питаш и за Райзен ?
Така като гледам, все още АМД предлагат по-добрата технология, по-бързи и по-хладни процесори .
Без да съм фен, на нито един от двата лагера . Имал съм не знам колко интела, сега пиша от АМД, имам такова за втори път .
Ми в момента ... избора е ясен .
Последно бях с I7, седмо поколение, май .
Конкретно, така като гледам, и двата лагера си предлагат топ процесорите без вградено видео, явно се преценя, че като ще налееш Х пари за топ процесор, ще си вземеш и топ графичен ускорител . Нали няма да го ползваш за браузване .
barakuda - специалист
Да,ще има графичен ускорител(видеокарта)ако това имаш впредвид.
Спрял съм се на тази комбинация:
Intel Z390 UD Motherboard with 8*+1 Digital PWM Design, 2-Way CrossFire™ Multi-Graphics, GIGABYTE GAMING LAN, Smart Fan 5, PCIe Gen3 X4 M.2, PCIe X16 Slot Armor with Ultra Durable™ Design, CEC 2019

Памет 32GB (2x 16GB) DDR4 3600MHz, A-Data SPECTRIX D60G AX4U3600316G18A-DT60, 1.35V, RGB подсветка

Видео карта nVidia GeForce GTX 1660, 6GB, Palit GTX1660 DUAL, PCI-E 3.0, GDDR5, 192bit, DisplayPort, HDMI, DVI

Процесора е под ?,че в момента нямат I7 и затова питам дали да сложа I9 който е без графика.
wladimir1
съб сеп 11, 2021 1:18 pmbarakuda написа:
Процесора е под ?,че в момента нямат I7 и затова питам дали да сложа I9 който е без графика.
След като имаш външна видео карта, то тази в процесора е излишна и спокойно можеш да "скочиш" на i9 или друг без вграден видео чип. Но все пак помисли за по-добрата моментна инвестиция в AMD платформа...
Иначе това всичкото в каква кутия мислиш да го слагаш? Нужни са адекватни захранване и охлаждане...
barakuda - специалист
Кутията е голяма 45х49х19.а и я държа без капаци,захранването е500w
A видеото нали го има вградено в дъното,дори да няма видеокрта?
wladimir1
съб сеп 11, 2021 5:07 pmbarakuda написа:
Кутията е голяма 45х49х19.а и я държа без капаци,
Решението си е твое, но е абсолютно погрешно, на практика нямаш адекватно охлаждане с правилна циркулация на въздуха, а разчиташ на атмосферата с принудителното охлаждане на процесор и видео карта, и пасивното на останалите компоненти, което е изключитено вредно за тях, особено при гейм машина, освен, ако не държиш 10-15 градуса в стаята с постоянно пуснат за целта климатик...
съб сеп 11, 2021 5:07 pmbarakuda написа:
захранването е500w
Това нищо не означава, без да е достатъчно класно и подходящо за хардуера. Mоето мнение би било по-конкретно, ако дадеш марка и точен модел.

Така като те чета, предполагам мислиш да я караш със старите си кутия и захранване, затова - дай марките и моделите им, за да се види, дали могат ли да се ползват в новата конфигурация или ще ти се наложи да смяташ бюджет за нови.
съб сеп 11, 2021 5:07 pmbarakuda написа:
A видеото нали го има вградено в дъното,дори да няма видеокрта?

Код: Избери всички

Integrated Graphics Processor-Intel® HD Graphics support:
    1 x HDMI port, supporting a maximum resolution of 4096x2160@30 Hz
    * Support for HDMI 1.4 version and HDCP 2.2.
Maximum shared memory of 1 GB
Actual support may vary by CPU.
Koeто означава, че го няма вградено в дъното, а дъното поддържа вграденото в процесора видео! Горното съм взел от сайта на производителя, а точният модел ти е Gigabyte Z390 UD (rev. 1.1), Intel е бранда на чипсета в това дъно, бранда на производителя е Gigabyte. ;)
hidrazin - майстор
Това си е някаква детска конфигурация на комп - за игрички. Нищо сериозно.
:partyman:
Lisko - майстор
Разгеле и аз да се образовам, че имало памет с подсветка!
Avas_co - майстор
нед сеп 12, 2021 12:23 amhidrazin написа:
Това си е някаква детска конфигурация на комп - за игрички. Нищо сериозно.
:partyman:
И аз така го виждам.
Проблема е, че колегата е тотално не наясно, май и желание няма да се пообразова .
Аз, ако бях пред подобна задача, щях да изчета какво ли не, преди да си наглася конфигурация .
Какво ти е захранването ?
Ми, 500 вата .
Така ми се струва, че най-много да изплющи някой скъп чарк, или в добрия случай да изплющи неизвестното захранване .
ПП.
Лиско, колко работи с подсветка има , луд на шаренко се радва .
barakuda - специалист
Ми то и в този форум имало подигравачи.Паметта я избрах заради цената,не заради това че свети.А какво захранване да сложа,1500w???
Предлагам да спрем да пишем по темата.Айде със здраве!
  • 1
  • 2

Тема "Каква е разликата м-у процесорите..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: