Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
infomar
Малък разход на ток, необходимост от монитор, външен HD....
На него ще работи ли WIN 10?Цена 300 лева на втора ръка, нормална ли е?
Подлежи ли на ремонт ако дефектира?
--------------------------------------------------------------------
HP ProDesk 600 G2 - 8GB DDR4 / 256GB SSD
Процесор:Intel Pentium Processor G4400Т (3M Cache, 2.90 GHz)
Рам памет:8GB DDR4
Твърд диск:256GB SSD
Видеокарта:Intel® HD Graphics 510
Видеоизход:Display Port(еквивалент на HDMI) - 2x, VGA - 1x
Интерфейс: Вход за слушалки и микрофон, 1 x VGA порт за външен монитор, 2 x Display Port (Цифров изход за монитор или телевизор), 1 x RJ-45 (вход за LAN кабел), Изход за слушалки, 6 x USB 3.0, 1 x USB Type-C
Мрежова карта:10 / 100 / 1000
Без Операционна Система
----------------------------------------------------------------
Прикачен файл:
Snap2144131020.jpg
Snap2144131020.jpg (46.22 KиБ) Видяна 1691 пъти
torbalan - Дървен философ
Силно зависи от това какво се разбира под "Ползване на интернет".
Иначе уиндоуса ще тръгне, някаква текстообработваща програма - също ще работи.
Нещата ще се случват бавничко. Ползвам аналогичен такъв за домашен сървър и музикален плеър.
sstefanov - майстор
С Ubuntu ще лети! :partyman:
MamaMy - майстор
По мое скромно мнение за тези пари и с тези параметри ще си вземеш лаптоп. На него също може да сложиш голям външен монитор, външна клавиатура и мишка. Ще има ви-фи, блутут и дори СД вградени. Тогава кой ще каже какъв е компютъра ако не го вижда?
infomar
Относно цената съм съгласен спрямо лаптоп. На тази цена може да се вземе лаптоп с подобни параметри доста трудно. Обикновено се продават 10-15-20 годишни.
Убеждават ме, че самата архитектура и организация на компютрите от последните години е добрата архитектура, което води до много по-добра ефективност при еднакви параметри.
Тревожи ме, че при тези малки размери всичко ще е нагъчкано вътре и при каквато и авария да стане, едва ли ще може да се подмени тази част, а ще си трЕба нов компютър.
radius - майстор
При положение, че процесора е под i5 като параметри, явно е той е компромиса в тази конфигурация. Не че няма да е пушка за нет, но...
MamaMy - майстор
Че то вътре си е лаптоп. Можеш да му смениш паметта. Всичко друго е запоено и залепено. Венци, не си мисли че това е особено ново. Най-вероятно и то ще е 10 годишно поне. Само дето с лаптопа ще получиш и дисплей, пък бил той по-малък. В момента инсталирам лаптоп втора употреба за един съфорумник. Вярно, че излиза 500+, но е в пъти по-компютър и ще е актуален много по-дълго. Ако искаш се обади. Не съм забравил доброто което ми направи. :)
infomar
пон ное 29, 2021 2:51 pmMamaMy написа:
Че то вътре си е лаптоп. Можеш да му смениш паметта. Всичко друго е запоено и залепено. Венци, не си мисли че това е особено ново. Най-вероятно и то ще е 10 годишно поне. ..........
Явно съм се заблудил Мислех, че е от поне 5 години назад.
Не съм го закъсал. Има, полу-мини PH и два лаптопа, но са вече на над 15 години и исках да ми замирише на нещо по-прясно. Вършат ми работа, само дето трябва да им сменям вече батериите. Не робувам на марка, въпреки, че лаптопите ми са маркови и до сега имат 0 повреди.
Реших да се разбутам, щото WIN-a ми е седмица и ми казаха, че десятката е по-читава от към защита от вируси, но на сегашната техника щяла да работи доста бавно. Въобще съм с едно-две поколения назад с операционните системи, но ми вършат работа. Антивирусната ми е Микрософт Секюрите, щото не ми се дават пари за други за които казват, че са "голяма работа".
Бъди жив и здрав.
Явно ще пропусна този модел. Стар съм вече за ново, за това се огледах за нещо на втора ръка.
MamaMy - майстор
От уиндосите най-стабилен е 7. Ако си имаш такъв, по-нова болест не ти требе. Ако те притесняват батериите на старите лаптопи, то това въобще няма батерия.
Най хубаво да си прейнсталираш единия лаптоп на ново като му смениш диска със ССД. Ще се родиш и ще мислиш, че имаш нов лаптоп. Всичко останало е от лукавия :-D . Бъди здрав!
radius - майстор
Процесора е Q3/2015, така че машината е по-нова от това ;)

Тема "Този мини компютър ще върши ли работа за ползване на интернет и текстообработка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: