Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Lutchezar - майстор
На практика досега не съм срещал някой да не стане при подмяна на твърд диск. Така че който и да е.
infomar
чет дек 02, 2021 7:37 pmLutchezar написа:
На практика досега не съм срещал някой да не стане при подмяна на твърд диск. Така че който и да е.
Благодаря.
velas - специалист
Този лаптоп не си заслужава да се ъпгредва със SSD, ако ще се инсталира Win10. С двуядрен процесор и до 4 GB RAM ще е жива мъка, дори и със SSD.
Ще трябва да си останеш с Win7 и да се съобразяваш с проблемите, иначе определено ще стане доста по-бърз.
torbalan - Дървен философ
Не очаквай чудо. Всичко в този лаптоп е доста бавно.
SSD ще го забърза, но чак чудо няма да е.
MamaMy - майстор
7 е по-добре от 10. Като му спреш ъпдейтите и изчистиш боклуците които постоянно тичат да те тропат на Майкрософт и седмицата литва. Тя се бави точно защото постоянно търси връзка с МС.
infomar
пет дек 03, 2021 6:15 pmMamaMy написа:
7 е по-добре от 10. Като му спреш ъпдейтите и изчистиш боклуците които постоянно тичат да те тропат на Майкрософт и седмицата литва. Тя се бави точно защото постоянно търси връзка с МС.
Така съм направил. Както върви май няма да го сменям.
Намислих Lenovo ThinkPad W541, ама много отрицателни отзиви за него - пластмаса и далеко от IBM версиите. Ще си карам с този, че от толкова много модели дето ги има станах като магарето пред 9 купи сено.
https://www.retropcmania.com/2014/12/th ... -test.html
Lutchezar - майстор
Статията е от края на 2014, единственият коментар е от 2017, сега сме почти 2022.
Не ме разбирай грешно, но windows 11 който излезе преди 2 месеца иска процесор минимум 2019. Опитай се да си харесаш нещо по прясно, въпреки че сега цените са ужасни и растат нагоре...
MamaMy - майстор
Какво повече предлагат Уиндос 10 или 11 спрямо 7 и заслужава ли си заради това да сменяме седмицата? Ако задачите за които ползваме компютъра си не налагат смяната само заради едната мода със сигурност не си заслужава. Поддържам на няколко счетоводни кантори техниката и истината е, че още имат компютри Р3. Повечето им продукти вървят безпроблемно и си ползват все още ХР. Ако не бяха спрели рязко дъната с ЛПТ порт сигурно и принтерите им все още щяха да са матричарки.
В същото време един архитект маха перфектни компютри защото пак има нова версия на архикада която изисква и съответния хардуер. Съответно държавните и общинските чиновници по разни европроекти имат изискване към версията на софтуера и проверяват лицензите все едно са на заплата към производителите. Отделно пък новите версии на софтуера не поддържат старите файлове. Курвенски номерца към собствените им клиенти. Заслужават да се яви някоя малка фирмичка програмисти, да пусне евтинко гениален софтуер и да им срита алчните задници.
torbalan - Дървен философ
пет дек 03, 2021 9:42 pmMamaMy написа:
...
Заслужават да се яви някоя малка фирмичка програмисти, да пусне евтинко гениален софтуер и да им срита алчните задници.
То има софтуер с отворен код, има и безплатен софтуер, но масово има недоверие.

Аз не ползвам нищо, което да изисква Windows и съответно съм с безплатна операционна система и софтуер.

MamaMy много добре си описал процеса с харудера и кофти номерата.
MamaMy - майстор
Проблема е за държавните поръчки. Бюрократите искат проект изготвен на еди коя си версия архикад. В документите изискват и номера на лиценза. Архитектите си мълчат защото иначе означава да не могат да вземат никаква голяма поръчка. Реално си е изнудване, но както знаем който дава парите, той поръчва музиката. Това, че бюрократите дават парите, не означава, че са техни, но нали точно това е борбата за кокала. А именно преразпределяне на общото благо. От там дали поради некадърност, неграмотност или по други причини (корупционни) и изискването за конкретен софтуер. :axe:

Тема "Интерфейси на дискове - SATA 2.5" и M.2 2280" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: