• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
barakuda - специалист
Здравейте,да попитам разбиращите.Може ли да ми поясните относно тея карти?Дънотото е Z390UD и има слот за m2а карта.Въпросите са:m2 и m2a съвместими ли са?И мога ли да си инсталирам уина на нея?Като Гледам разликите в скоростта със SSD дисковете е е значителна.
Lutchezar - майстор
NVMe PCIe Gen3 x4 22110 M.2 Connector
Не видях нещо по това дъно означено с m2a.
Можеш да си сложиш Nvme ssd m.2, разликата в скоростите на четене и запис е около 10 пъти.
Няма нужда от скъпите нови версии PCIe Gen4, тъй като чипсета не ги поддържа, ще работят като Gen3, т.е.скорости 3000-3500 MB/s, на по-новите дъна с процесори 11то поколение ще са 6500-7500MB/s.
barakuda - специалист
вт яну 25, 2022 1:42 amLutchezar написа:
NVMe PCIe Gen3 x4 22110 M.2 Connector
Не видях нещо по това дъно означено с m2a.
Можеш да си сложиш Nvme ssd m.2, разликата в скоростите на четене и запис е около 10 пъти.
Няма нужда от скъпите нови версии PCIe Gen4, тъй като чипсета не ги поддържа, ще работят като Gen3, т.е.скорости 3000-3500 MB/s, на по-новите дъна с процесори 11то поколение ще са 6500-7500MB/s.
Има,има m2a слот.Ето на това съм се спрял https://www.jarcomputers.com/A-Data-XPG ... ml?ref=cat
А ще мога ли да инсталирам уина в-у него?
Lisko - майстор
Аз поръчах тоя, сега пътува

Изображение
barakuda - специалист
вт яну 25, 2022 4:12 amLisko написа:
Аз поръчах тоя, сега пътува

Изображение
Кажи скорости,цена и откъде го поръча плииз!
Lutchezar - майстор
Ще може да си инсталираш windows на него. Една позната си ги пазарува самсунг от немския амазон, идват за няколко дни.
https://www.amazon.de/s?k=m2+ssd+pcie+n ... aa09xkbr_b

Lisko, отличен избор.
Лично аз поне в София предпочитам a-data, сервизът им е светкавичен ако се наложи, параметрите са почти еднакви, но разликата в цената на нашия пазар е голяма.

Още нещо: при nvme ssd от една серия, всяко с по-голям капацитет е малко по-бързо от това с по-малкия капацитет, особености на архитектурата. Т. Е. 1ТБ е по-бърз от 500ГБ, което е по-бързо от 256ГБ. Разликите са малки, но винаги се виждат в спецификацията. Важен параметър е TBW. Брой записани терабайти. Също е различен за различните обеми естествено, но за различни серии и модели е различен, грубо казано е нещо като живот на SSD.
inspo - майстор
Като сложиш доставката от амазон и ще ти дойде като цена на тукашен магазин
https://www.dig.bg/product_info.php?cPa ... _id=123423
Lutchezar - майстор
Мда и в JAR е толкова. Но когато моята позната поръчваше излизаше с 20% по-евтино, явно такъв е бил моментът. Трябва си дебнене. От друга страна параметрите са почти като на A-data от горния линк...
Последна промяна от Lutchezar на вт яну 25, 2022 1:40 pm, променено общо 1 път.
velas - специалист
Прикачен файл:
Z390ProM2.png
Z390ProM2.png (77.74 KиБ) Видяна 1624 пъти

Според вида на SSD-то в M2A порта ще се деактивира някой от SATA портовете. Трябва да се провери в упътването на точно това дъно кой порт е и да не се използва.
Иначе M2A, M2M портове са си стандартни М2.
Lutchezar - майстор
Много рядко някой ползва 6 SATA устройства, най-много да се наложи да се премести някой кабел.
А в наши дни никой разумен не би си купил m.2 sata SSD, при положение че дъното поддържа m.2 NVMe. 2 броя m.2 ssd също рядко се използват ...
  • 1
  • 2

Тема "Карта m2а" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: