• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
barakuda - специалист
това ства през нощта,не съм обръщал внимание в колко часа.Обикновено го оставям сам да си заспи и нощем чувм колоните пукат и той си први рестарт.Уин10.В настройките не намирам периодично рестартиране.На каво може да се дължи това?Благодаря!
ZEDYCUS - майстор
При мен беше от надути кондери. След като ми ги смениха спря рестарта.
mironcho - специалист
10- та има навика да се обновява и да се рестартира сама. Виж настройките, може да зададе рестарт точно по това време
barakuda - специалист
вт мар 15, 2022 4:22 pmZEDYCUS написа:
При мен беше от надути кондери. След като ми ги смениха спря рестарта.
компа е лаптоп,няма електролитни кондензатори.А в настройките не намерих нещо за автоматичен рестарт.
Lutchezar - майстор
10 ката си сваля критични обновявания поне един път в денонощието. В Windows Update има настройки кога да се рестартира, включително дали да е при първа възможност, дали да включи обратен брояч но не и да ги забраниш. Поне за по-продължителен период. Моя съвет е ежедневен рестарт и да не се оставя лаптопа да спи нощем, а да се гаси. По подразбиране бутонът за включване е настроен да пуска режим сън, а не да гаси компютъра когато е включен. Това е добре да се смени. Enable fast startup е функция която работи различно на различни компютри, на някой резултатът е невъзможност за заспиване, на други за загасяне, също така си избери и настрой стъпка по стъпка в детайлите Power Plan.
Всичко това е индивидуално и на всеки компютър работи различно.
Lisko - майстор
А моя съвет е да се оставя включен, за да си прави ъпдейтите, но да се спира звука.
Прилагам го ежедневно на лаптоп и десктоп.
Lutchezar - майстор
ср мар 16, 2022 9:52 pmLisko написа:
А моя съвет е да се оставя включен, за да си прави ъпдейтите, но да се спира звука.
Прилагам го ежедневно на лаптоп и десктоп.
Някой от обновяванията на офиса спират работата на outlook ако не се рестартира, друг път печатът умира, затова препоръчвам гасенето. Но някой ако си държи компютъра на една ръка от леглото ще слуша вентилатори цяла нощ 😂. Съвременните машини са с ssd и гасят вентилатора ако няма натоварване всъщност.
Lisko - майстор
От win98 насам не рестартирам "периодично", а само когато се налага. Почти никога не изключвам.
Лаптопа съм му казал да не заспива при затворен екран и като ходя на работа, в раницата го нося работещ.
preslav - майстор
чет мар 17, 2022 12:59 amLisko написа:
От win98 насам не рестартирам "периодично", а само когато се налага. Почти никога не изключвам.
Лаптопа съм му казал да не заспива при затворен екран и като ходя на работа, в раницата го нося работещ.
Имам много познати, които никога не изключват нищо - интересна ми е логиката на такова поведение, до сега не съм чул нито един разумен аргумент.
Моля за пояснение!
  • 1
  • 2

Тема "Компа се рестартира" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: