Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
tarlyo - специалист
Това да ти говори нещо? Като го хвърляш тоя ментак, си затвори очите, да не видиш къде ще падне.
Изображение
hidrazin - майстор
чет апр 28, 2022 2:21 pmbarakuda написа:
И да ще става системен диск,зат искам да го нацепя.
Няма да става системен диск. За нацепването - китаеца вече ти го е нацепил... :-D
Как мое да сте такива наивници? За 50-тина кинта 16TB само през крив макарон.
Вътре имаш някой от вариантите на снимката.
Общо взето си купил четец за карти или външен USB хъб...

Прикачен файл:
14.jpg
Прикачен файл:
15.jpg

:partyman:
zz_stefanov - майстор
Да, така по тази снимка в дясно могат да се навържат 4х4TB външни носители :lol:
ESPACE - майстор
чет апр 28, 2022 2:21 pmbarakuda написа:
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 1802yvUkrI
И да ще става системен диск,зат искам да го нацепя.
Човек, ти въобще схвана ли че такова животно НЯМА. Истински USB Flash с 1TB памет е над 300лв.
krasi92 - майстор
Е как да нема пък човеко си я е купил тънко от ааалито. Има та дрънка. Е за нищо не става но пък има. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Lutchezar - майстор
Прикачен файл:
Screenshot_20220429_101044_com.android.chrome.jpg
Без коментар.
Lisko - майстор
Не се смейте на човека като е паднал.

Аз се учудвам че тръгва да "цепи" а не е проверил две неща:
1. Реалният капацитет
2. Скоростите на четене и запис.

За №1 сте писали - ще му излезе значително/удивително/обидно по-малко, както на много други хора преди него.
Но предполагам че и №2 ще е разочароващо.

Изводът е стар:
Когато едно нещо изглежда твърде добре за да е истина, най-вероятно не е истина.


по мои сметки - с евтините флашки от Алито може да се пробва до към 32гб. Рискът е нищожен, а капацитета може и да е верен. Взех си такава за мп3-та в колата. Капацитета изглежда верен, скоростта е обидно ниска, но за конкретната цел напълно достатъчна. Повтарям - изглежда, защото не съм го проверил по начин който гарантира, а по начин който що-годе илюстрира. Засега ми върши работа. Който иска да разбере гарантирано, трябва да направи следното - да копира некомпресируеми неща като например филми и да запълни флашката докато поема. После да ги копира обратно на харда в друга директория и да сравни с оригиналите ползвайки comp file1 file2. Аз направих само запълването, но това не е никаква гаранция.

Ако "флашката" е по-голяма от харда :-D експериментът е възможен копирайки един и същи филм под различни имена. Но при големи "флашки" може да се окаже че експеримента отнема години.
petromaniq66 - специалист
И графичното изображение в свойства показва странно изобразяване, че свободното пространство се намира "в дупката на геврека"
Lisko - майстор
Малко встрани от темата но на кого му трябват 16Тб в къщи?

Прикачен файл

6oeub7.jpg
6oeub7.jpg (80.47 KиБ) Видяна 1699 пъти
Lutchezar - майстор
На един приятел правихме домашен NAS с 4 диска по 12 TB. Семейни снимки, архиви на компютрите, но филмова колекция няма. Та не знам в каква конфигурация е RAIDа в момента, но е над 16TB, както и да го погледнеш.

Тема "Странно нещо с флашка 16 ТБ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: