• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Mermaid - помощник
Не очаквах отговори тук, че скоро не е имало активност в тази категория :-D ще дам повече подробности макар че ме интересува как чистите само (освен с въздух, защото това не помогна).
Става въпрос за DDR2 всъщност. Е старичко е вече дъното, но го поддържам все пак - MSI P7N Platinum, с дефектния нвидия чипсет... Видима мръсотия няма в слотовете, до сега ползвах 3-ти и 4-ти слот, преди 4-тия да сдаде багажа. В 3-ти работи рамта която беше на 4-ти. Определено в слота е проблема. Процесора не е пипан откакто последно му сменях термопастата преди 3-4 години. За смяна е пак със сигурност, но едва ли заради това 4-тия слот е неизползваем сега. Поддържа ниски температури Q6600 - ~30 в момента и 40-45 лятото. Няма нищо видимо избушило, всичко изглежда добре. Но 1-вият слот, в който ми се струва че има надежда, определено не прави добър контакт дори и след четката и изопропила. Той не е ползван от години. Някакви други идеи?
Lutchezar - майстор
Имам нещо подобно asus p5kc пак със същия процесор и 4 слота памет по 2 ГБ. Понякога не тръгва без да размърдам процесора и натисна паметите.
За мен са проблеми в пистите и контактите, този процесор като му се сложи вентилатора и изкривява дъното ужасно.
Всичко работи под големи механични напрежения.
Мисля че и на вашия компютър му е време за пенсия. Моя подобен не съм го пускал вече поне 2-3 години.

Да добавя: по спомени все пак сменях някой и друг кондензатор преди години.

Вашата гъзария е с танталови кондензатори...

Ops
Това дъно няма ли 4 диагностични led?
Mermaid - помощник
Когато е спрян свети червен лед вътре, когато е пуснат свети и син. Не съм виждала да светят по друг начин.
Иначе може да има и прекъсвания по пътеките на дъното за поне 2 от слотовете. :cry:
  • 1
  • 2

Тема "Как е най-безопасно да се почисти РАМ слот?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: