• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Mermaid - помощник
Как си почиствате вашите?
Имам 4 слота, от които само 1 работи в момента (3-тия). Опитвам се да разбера кои са просто замърсени и кои вече напълно са сдали багажа.
Аз пробрах с мека четка за зъби и изопропил, и макар и сега рамта да щрака вътре добре в 4-тия слот, сякаш прави добър контакт, РАМта дава грешки, когато е в този слот. В 3-тия слот няма проблеми.
Другите 2 слота са доста замърсени или корозирали, не знам кое по-точно, не можах да ги почистя добре така че да щрака рамта хубаво като я поставя. Трудно влиза РАМта в 1-ия слот, а ми се струва, че ако се почисти добре ще може да се ползва, защото той не ми дава грешки, но по някое време замръзва на мемтеста, вяроятно от лош контакт. Пробвах да вкарвам-изкарвам няколко пъти рамта докато още има изопропил по нея но нямаше разлика, а и чувам това не е много добре за слота също.
Та как би било най-безопасно да го почистя, не искам да го увреждам, струва ми се че с четка не е напълно безопасно.
Lutchezar - майстор
Повече от въздух под налягане не ползвам. Понякога внимателно контактите на паметта с мека гума.
По принцип паметите отиват на куплунга на процесора, но едно изпускане на съвременен процесор вътре и контактите не подлежат на изправяне, та внимателно вдигане на процесора, обдухване и внимателно поставяне на процесора.
Надути или изтекли кондензатори около паметите или процесора нали няма?
petromaniq66 - специалист
Какво общо има процесора с замърсения слот за памет. Нали има действащ. По - добре да не се пипа процесора ...а какъв е?
Lutchezar - майстор
Шина памет е изкарана директно на процесора. Като поседи 10 години е хубаво да се понамести. Понякога влошава контакти.
petromaniq66 - специалист
На 10 годишни шина памет отива на чипсет(северен мост). На разместен процесор и артефакти няма да видиш.
Lutchezar - майстор
Modern Intel Core processors have the northbridge integrated on the CPU. Особено тези с DDR3 и DDR4.

На изпуснат в цокъла процесор 12то поколение с 2 скъсани и 3 сгънати крака само power management имаше проблеми.
Аматьорски опити за сглобяване и разглобяване бяха. Хванах ги по незащракнат правилно вентилатор.

Наистина не знаем какъв е компютъра, може да са прашни, може да са лоши контакти, може да е междуслойно прекъсване или пукната писта, може и друго да е.
Ако има няколко модула памет и всеки от тях работи във въпросният слот, дамата може да иска да ги ползва. Нека пробва.
petromaniq66 - специалист
Дамата да не пипа процесора или И даваш повод за още аматьорска намеса. DDR3 с 4 слота няма. Кога свари да се зацапа дъно със "съвременен" процесор :-D
Lutchezar - майстор
В грешка си с дъната. Как се слагат 64 че дори 128 гигабайта?
Започнала е вече, знае какво прави, ако е вехто дъното нищо не губи, втора ръка са евтини.
Ако е гаранционно нямаше да е мръсно, ако иска да ходи в сервиз ще отиде и няма да пише във форума.
petromaniq66 - специалист
Точно ще сложиш ддр3 на процесор подържащ 64Гб
hidrazin - майстор
Прикачен файл:
DDR3.jpg

:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Как е най-безопасно да се почисти РАМ слот?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: