• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Цецо - специалист
Лаптопа работи но екрана му е тъмен.Включен външен монитор към него работи.Къде да търся повредата.
Lutchezar - майстор
Светни с фенерче ако е заминала подсветката ще видиш някакъв образ.
Натискаш win+p, цъкаш P няколко пъти, редув с режимите външен, вътрешен, и двата едновременно
Цецо - специалист
C фенерче установих , че е подсветката.
MamaMy - майстор
Вече зависи подсветката какъв тип е. CCFL или LED. Съответно може да е инвертор или лампа за първия или светодиод и контролер за втория тип. Понеже много ги сърбят ръцете някои хора, погледай клипчета в ЮТУБ за да не скапеш нещата повече отколкото да ремонтираш. Ако ти се стори морето до коленете, скачай и плувай. :)
kozl - майстор
Аз имах лаптоп на който като му загасне екрана и го рестартирах от пусковия бутон за да светне екрана.
Много вероятно е да не съм уцелил комбинацията от клавиши за осветляване на екрана след като е загаснал.
Примерно затварям капака, екрана изгасва и като го отворя си е тъмен, а лаптопа работи. След рестарт екрана светва.
Така го ползвах дълго време от Win95 до XP.
Цецо - специалист
Лаптопа е Аcer 5750G.
brum - майстор
Първо пробвай с копчетата за яркост на екрана!

Че моя като му намаля подсветката на минимум я гаси. И я държи загасена даже след рестартиране.
Lutchezar - майстор
Е сега не са копчета а функционални бутони, и дори в няколко менюта може да се пипа.


A в Device Manager, в Display във properties някъде го имаше и модела на матрицата. Aida64 и други подобни програми също го показват. Така ще е по-лесно да се търси къде е проблемът.
MamaMy - майстор
Този е с лед подсветка. Ако го разглобиш може да си пробваш светодиодите един по един. Мога да ти подаря диоди от стара матрица която съм оставил за донор.
kozl - майстор
Много малък ми е опита с лаптопи, но се замислям дали няма някакъв ключ към капака-екран и той да подава сигнал когато е отворен , за да светне подсветката. Възможно е този ключ (сензор) да е повреден.
Може би ако бъде разглобен от към капака-екрана да се търси има ли напрежение към подсветката.
И ако няма напрежение според мен трябва да отпадне съмнението към светодиодите и да се търси другаде причината.
  • 1
  • 2

Тема "Тъмен екран на лаптопа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: