Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
пон окт 02, 2023 9:52 pmnikolson написа:
И не изцеждай батерията до дъно.
Защо?
Andri01 - майстор
Тъп въпрос!!! От човек ,който хал-хабер си няма от електричество и батерии - толкова! Милиционерска му работа! :lol:
пон окт 02, 2023 10:11 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон окт 02, 2023 9:52 pmnikolson написа:
И не изцеждай батерията до дъно.
Защо?
пон окт 02, 2023 10:16 pmAndri01 написа:
Тъп въпрос!!! От човек ,който хал-хабер си няма от електричество и батерии - толкова! Милиционерска му работа! :lol:
И какво толкова, като си нямам "хал-хабер"? Нали за това питам.....или не беше за това...

пп. Е, аз разбрах защо. А ти?
Вероятно, да я зареди за да ѝ удължи живота, или да я изхвърли в правилният контейнер относително свежа, щом визираш незнанията ми в електричеството?!
torbalan - Дървен философ
пон окт 02, 2023 10:11 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон окт 02, 2023 9:52 pmnikolson написа:
И не изцеждай батерията до дъно.
Защо?
В случая няма никакво значение. Така или иначе, като я свалиш - ще си върне настройките по подразбиране.

А предполагам, че ти не си пипал там. Ако си пипал, ще знаеш какво да възстановиш, като смениш батерията.

Трифон леко се е поувлекал с тази забележка.
вт окт 03, 2023 8:03 amtorbalan написа:

В случая няма никакво значение. Така или иначе, като я свалиш - ще си върне настройките по подразбиране.

А предполагам, че ти не си пипал там. Ако си пипал, ще знаеш какво да възстановиш, като смениш батерията.

Трифон леко се е поувлекал с тази забележка.
Нямам си понятие, затова попитах. Не беше трудно да потърся в нета и да разбера.

По скоро той се е поувлякъл- забележката е негова.
torbalan - Дървен философ
вт окт 03, 2023 8:12 amТрифон П.Трифонов написа:
....
Объркал съм се в многобройните цитати :)
sstefanov - майстор
вт окт 03, 2023 6:30 amТрифон П.Трифонов написа:
пп. Е, аз разбрах защо. А ти?
Стана ми интересно и на мен защо?
вт окт 03, 2023 9:05 amsstefanov написа:
вт окт 03, 2023 6:30 amТрифон П.Трифонов написа:
пп. Е, аз разбрах защо. А ти?
Стана ми интересно и на мен защо?
Питай Гошо!
Не е редно аз, като токущо подразбрал, да обяснявам неща от които хал хабер си нямам.
Или някой вещ да обясни! Всъщност, Торбалан го направи.
agj - майстор
А може ли на мен като на пълен невежа, да ми обясните, след смяна на батерията трябва ли нещо да се настройва или просто само сменям батерия и толкоз. Иначе не съм чак толкова зле ча да не мога да сменя батерията....
И да я смениш, после трябва комп. спец да настрои BIOSа- това разбрах набързо от търсачката.

"Симптоми, показващи, че батерията трябва да бъде сменена:
-Редовна загуба на потребителските настройки.
-Не може да се включи компютъра или лаптопа.
-Всеки път, когато операционната система стартира, системното време се нулира и се различава от реалното. Това не позволява използването на много програми, някои сайтове не се отварят и антивирусът също спира да работи, което показва остарели бази данни.
-Често внезапно рестартиране на компютъра. Това води до загуба на важни документи, както и до неправилно затваряне на програмите.
-Устройството се зарежда бавно.
-BIOS показва съобщение за необходимостта от подмяна на батерията."

https://power.bigbadmole.com/bg/batarejki/bios.html

Тема "Windows -a стартира само след натискане на F1 ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: