Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
torbalan - Дървен философ
вт окт 03, 2023 12:22 pmagj написа:
А може ли на мен като на пълен невежа, да ми обясните, след смяна на батерията трябва ли нещо да се настройва или просто само сменям батерия и толкоз. Иначе не съм чак толкова зле ча да не мога да сменя батерията....
Батерията пази настройките на BIOS-а, когато компютъра е изключен от ток-а.

Ако нещо е променяно в тези настройки, след като се смени батерията, трябва да бъде направено по същия начин, както е било.

Почти всички хора си ползват компютрите с настройките по подразбиране.

Така че най-вероятно нищо не трябва да се пипа след смяна на батерия.
Ако се притесняваш - мини през екраните на БИОС-а и си ги наснимай. След смяната, провери дали виждаш същото, като на снимките.
След като се изясни и моят въпрос- за което благодаря,
viewtopic.php?f=24&t=70558&start=10#p1143928
очаквам батко Кемо да обясни за "електричество и батерии".
пон окт 02, 2023 10:16 pmAndri01 написа:
Тъп въпрос!!! От човек ,който хал-хабер си няма от електричество и батерии - толкова! Милиционерска му работа! :lol:
Andri01 - майстор
Абе , ти маркуч нямаш ли да си игреш с него? Не ти ли писна да ровиш все за моя? Пуста злоба и ...?!
П.С.: Оказа се, че си последния човек, на който ще давам каквито и да било обяснения!
вт окт 03, 2023 7:15 pmAndri01 написа:
Абе , ти маркуч нямаш ли да си игреш с него? Не ти ли писна да ровиш все за моя? Пуста злоба и ...?!
П.С.: Оказа се, че си последния човек, на който ще давам каквито и да било обяснения!
Да видим хронологията!
viewtopic.php?f=24&t=70558&start=10#p1143928
Баси безочието!
Вижда се кой след кого и все мотиката му виновна.
Разбира се и от къде струи злоба на талази.
Връзката на "батерии и електричество" с темата само ти си знаеш каква е, както и поводът да хейтиш след мен.
kr1100 - майстор
вт окт 03, 2023 2:35 pmtorbalan написа:
.....Така че най-вероятно нищо не трябва да се пипа след смяна на батерия.
A датата ?
torbalan - Дървен философ
чет окт 05, 2023 8:15 amkr1100 написа:
вт окт 03, 2023 2:35 pmtorbalan написа:
.....Така че най-вероятно нищо не трябва да се пипа след смяна на батерия.
A датата ?
Ако те вълнува, какво си мисли компютъра за датата, сменяш. Ако не - оставяш си го така.

Съвремените операционни системи обикновено се синхронизират с NTP сървъри и няма драми с датата на BIOS-а.

Тема "Windows -a стартира само след натискане на F1 ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: