Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Киррил - специалист
Вчера си поръчах този лаптоп:
Lenovo ThinkPad X230, 12.5" 1366x768, i7-3520M, 16 GB, 1 TB SSD, Cam, Win10 Pro.
Основно ще се ползва като втори компютър, в леглото или през нощта когато не мога да спя.
Текстообработка, елементарна обработка на снимки.
Мислех да вземам таблет, но хубавите са доста скъпи, а евтините не ми харесаха.
Спрях се на него защото е лек и не ми се дават много пари за нещо марково за 2-3000 лева.
Знам, че не е с последен модел процесор, но.... толкоз за тази цел.
Въпросът ми е, дали лаптопите греят когато не са на твърда плоскост, а върху завивки и трябва ли за тази цел ако се ползва да си взема и малка стойка на която да стои.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет окт 19, 2023 11:24 amКиррил написа:

Въпросът ми е, дали лаптопите греят когато не са на твърда плоскост, а върху завивки и трябва ли за тази цел ако се ползва да си взема и малка стойка на която да стои.
Греят. Трябва
MamaMy - майстор
Точно лаптопите не трябва да се слагат върху текстил. Това е смърт за тях поради факта, че за разлика от таблетите имат вентилатор който засмуква съвсем дребни власинки и ги набива в радиатора. Образува се киче и лаптопа прегрява и умира. Ако го ползвате така е добре на три месеца примерно да го продухвате със сгъстен въздух наобратно на пътя на вентилатора. Ще се учудите какво излиза от иначе чудесния и чист лаптоп. :)
torbalan - Дървен философ
чет окт 19, 2023 12:57 pmMamaMy написа:
Точно лаптопите не трябва да се слагат върху текстил. Това е смърт за тях поради факта, че за разлика от таблетите имат вентилатор който засмуква съвсем дребни власинки и ги набива в радиатора. ...
По принцип си прав, но има и лаптопи без вентилатори, за които не е драма да ги слагаш, където искаш.

Моя например е такъв. :)

Въпреки, че аз никога не съм го носил в леглото или на друго място. Стои си на масата, и когато ми трябва аз ходя при него, а не той при мен :)
petromaniq66 - специалист
Безжична клавиатура и мишка, HDMI или вай на тв и спокойно може да си седи на бюрото и да си го джиткаш под завивките.
tarlyo - специалист
Една плоскост ПДЧ или фазер под него е достатъчна. Веднъж годишно разглобяване, почистване и смяна на термопаста. Този лаптоп е към 10 годишен, държи ли му батерията?
brum - майстор
Пробвай първо. Не е чак толкова дърт, че да не може да си намали консумацията като загрее. Моя е 15 вата TDP и няма драма с прегряване върху одеяло освен ако не го натоваря да смята нещо. Ако гледам видео не си пуска даже вентилатора. Ама твоя е 35W TDP, та може и да постопли.
MamaMy - майстор
чет окт 19, 2023 1:47 pmtorbalan написа:
чет окт 19, 2023 12:57 pmMamaMy написа:
Точно лаптопите не трябва да се слагат върху текстил. Това е смърт за тях поради факта, че за разлика от таблетите имат вентилатор който засмуква съвсем дребни власинки и ги набива в радиатора. ...
По принцип си прав, но има и лаптопи без вентилатори, за които не е драма да ги слагаш, където искаш.

Моя например е такъв. :)

Въпреки, че аз никога не съм го носил в леглото или на друго място. Стои си на масата, и когато ми трябва аз ходя при него, а не той при мен :)
Твоя използва ламарината на клавиатурата си като охладител. Случва се да ти топли много приятно ръцете зимата :-D
Правилния вариант е безжична клавиатура с мишка и лаптопа към телевизора.
hidrazin - майстор
15W TDP - сладури... :-D
На лаптопа ми само на видеокартата (външна) TDP-то е 55W + 45W TDP за професора.
Както и да е. Лаптопите не са за в юргана...
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет окт 19, 2023 9:13 pmhidrazin написа:
... Лаптопите не са за в юргана...
:partyman:
Масово са в юргана.
Моят май е същият. Не съм го виждала от 7-8 години. Не обичам лаптопи, аз съм писи фен

Тема "ThinkPad X230, 12.5" 1366x768, i7-3520M" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: