• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
barakuda - специалист
...след последата актуализация.Преди като цъкна на полето за въвеждане и ми вади предложения на потр. име и съответната парола си въвеждаше.Сега всеки път трябва да пиша.Пита дали да сейва паролата-да,ама не сейва.Къде трябва да бутна,че пак да помни и тотално да забраня акктуализации?Благодаря!
MamaMy - майстор
Това е въпрос за браузер. На 10 няма как да спреш актуализациите. Ще те тровят докато го ползваш. [-(
Lisko - майстор
чет окт 19, 2023 1:28 pmbarakuda написа:
Пита дали да сейва паролата-да,ама не сейва.Къде трябва да бутна,че пак да помни и тотално да забраня акктуализации?Благодаря!
И двете идеи са лоши. Навираш се назорлем в грешна улица.
barakuda - специалист
чет окт 19, 2023 10:29 pmLisko написа:
чет окт 19, 2023 1:28 pmbarakuda написа:
Пита дали да сейва паролата-да,ама не сейва.Къде трябва да бутна,че пак да помни и тотално да забраня акктуализации?Благодаря!
И двете идеи са лоши. Навираш се назорлем в грешна улица.
Просто не искам актуализации и искам да си помни всичко.Компа се ползва единствено от мен и не искам всеки път да пиша.Уина е 10.
ПП.инфо за банковата ми сметка естествено не сейвам
velas - специалист
Не е от Уин-а. Според браузера, настройки за аутосейф на паролите.
Ако си с акаунт в браузера, би трябвало да ги запазва автоматично, но пак си е до настройка.
Lisko - майстор
Ма какво значи не искам?

Ето как вървят нещата:
Ден нула - "лошите" откриват дупка в сигурността (на операционната система, браузъра, апа или каквото и да е)
Дупката се ползва за каквото може и на колкото повече жертви може.
На този етап никой не е защитен.

Ден едно - разработчикът (на операционната система, браузъра, апа или каквото и да е) пуска ъпдейт който да запуши дупката.
Тези които го инсталират вече са защитени, дупката е запушена. "Ден едно" е образно казано. Може да отнеме повече или по-малко време взависимост от конкретната дупка и от конкретния разработчик.

Следващи дни -
Тези които не искат, като тебе, остават незащитени завинаги - дупката им седи отворена.

Лошите, разбира се знаят че има такива като тебе, и когато научат че е излязъл ъпдейт, въобще не спират да проверяват за същата тази дупка. Проверяват си наред докато им излезе късметът.
MamaMy - майстор
Ден пореден: добрите разбират, че няма да могат да те изработят с двеста долара за Уйн надупчен като швейцарско сирене и с поредния ъпдейт ти пускат вирус който го срива. Ако си си спрял ъпдейтите използват някоя от милионите оставени отворени от самите тях задни вратички и те правят кривоглед. Наредили се поредните рекетьори пред изстрадалия ни и беден народ. Защо цената не е справедлива или поне еднаква по целия свят? :razz:
hidrazin - майстор
Приказки за наивници...
Лошото е че има шарани дето лапат и гола кукичка.
:partyman:
P.S. Корекция - изпреварили са ме... :cool:
Жендърска му работа... :? :lol:
Lisko - майстор
пет окт 20, 2023 10:35 pmMamaMy написа:
Ден пореден: добрите разбират, че няма да могат да те изработят с двеста долара за Уйн надупчен като швейцарско сирене и с поредния ъпдейт ти пускат вирус който го срива. Ако си си спрял ъпдейтите използват някоя от милионите оставени отворени от самите тях задни вратички и те правят кривоглед. Наредили се поредните рекетьори пред изстрадалия ни и беден народ. Защо цената не е справедлива или поне еднаква по целия свят? :razz:
Какво сриване, какви двеста долара.
Не помня тоя век да съм преинсталирал Уиндоус за това че ми се бил "сринал".
Кой купува Уиндоус? Не познавам такъв човек. Ти познаваш ли?
Всеки компютър си идва с операционна система - без значение дали е Уиндоус дали е OS X
Кой е станал кривоглед - дай примери?
Майкрософт е алчен, да! И аз имам примери че е алчен. Последното нещо е да тръгна да им адвокатствам.
Обаче "пускат вирус" - това са измишльотини.
MamaMy - майстор
Добре си живеете някои хора там. Ще почна да завиждам :-D :cool:
  • 1
  • 2

Тема "Уина спря да помни..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: