• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
radius - майстор
Сега си играя с един 2К външен Тъпъ линк за 80лв (https://www.tp-link.com/bg/home-network ... 20ws/v2.2/), не е лош софта за разпознаване, и тая пише на картата, иначе облака е платен. Ако я сложа за охрана, ще трябва може би да взема и NVR, че нещо не можах на компа да хвана RTSP стрийма, абе за охрана си трябва NVR (DVR) тия wi-fi са за игра повече.
brum - майстор
WiFi камери могат условно да се връзват към NVR-и. Ако проблема е липса на окабеляване това е нелош вариант. Ако сега се строи бих заложил читави кабели, че да ми е мирно на главата след това.
Lutchezar - майстор
Мисля че заданието изключва кабел и NVR...
DundyTheCroc - майстор
Има евтини китайски платки за NVR, от няколко години ползвам една такава. Имам камери и с кабел, и по WiFi, ако са в един VLAN NVR си ги вижда и си записва. Сега коя китайска камера с кой китайски NVR ще бачка е малко тото.
brum - майстор
Ми той човека и софтуер търси. За к'во му е тоя софтуер? За гледане на видео, за засичане на движение, за нещо друго?

Заданието е непълно.
radius - майстор
Нещо не съм впечатлен от 2К QHD,2560x1440 бля-бля. Оптиката ли е скапана, сензора ли, обаче номер на кола от 15-18м не се вижда. А иначе на сайта страшни картинки, чак ми иде да я върна, ама дали няма да се натреса на същото за подобни пари. (след като се позачетох се оказва, че няма настройка на компресирането, а по дефолт е огромно и оттам, лошото качество, лошото е че сега намерих тази тема в тепелинк форума)
Nimi - специалист
пон яну 15, 2024 2:11 pmradius написа:
Нещо не съм впечатлен от 2К QHD,2560x1440 бля-бля. Оптиката ли е скапана, сензора ли, обаче номер на кола от 15-18м не се вижда. А иначе на сайта страшни картинки, чак ми иде да я върна, ама дали няма да се натреса на същото за подобни пари. (след като се позачетох се оказва, че няма настройка на компресирането, а по дефолт е огромно и оттам, лошото качество, лошото е че сега намерих тази тема в тепелинк форума)
Сензора е 1/3", видеото е до 15fps, компресията H264. Ако сензора беше 2К щеше да е на 25fps.
Чак ми е трудно да повярвам, че има интелигентни функции, а няма настройка на компресията. Има ли web интерфейст?
  • 1
  • 2

Тема "Wi-fi камера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: