Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
prasse - специалист
Минах на 11-ката.
Никога, нищо не е вървяло по-добре и по-бързо от сега! Просто лети на дърт Intel Core I5 7-ма генерация, PCIexpress 4.0 SSD NVMe 256Gb и 8GB RAM DDR4...
Само да уточня - не съм правил ъпдейт, а чиста инсталация на пиратска версия.
Никога няма да се върна на старите боклуци!
hidrazin - майстор
пет яну 26, 2024 10:58 pmLisko написа:
Е, да ако принтера ти е музейна антика от типа на HP1012, HP1018 (личен опит).
Но като цяло съветът ми е да се ъпгрейднеш.
HP1018 е по спомен някъде от 2006-та в което няма нищо лошо. Стига да е читав все още. И консумативи има за него.
Има и много други железни машини като например Canon LBP-810 дето дори е по-стар. Още бачкат здраво.
Значи според теб да клекнем на ония боклуци дето все те карат да сменяш-купуваш, сменяш-купуваш ...?
Да ама не. От последните версии на БОЗАТА най-добри за сега си остават WIN7 и само донякъде WN10.
пет яну 26, 2024 4:51 pmКиррил написа:
Какво ще ме посъветвате?
Стой си на WIN10 докато можеш, Нататък(че дори и с win10 ама поне донякъде) е жендърска история...
Щом не е крайно наложително, бягай от новите бози... "Вървенето" не е условие за минаване на нова боза.
Това "вървене" зависи основно от машината и целите...
:partyman:
P.S. Има хора дето още са на WIN7 ..... :)
MamaMy - майстор
Хората ползват счетоводен софтуер, складов софтуер разни кад програми с лицензи и ключове за които са брулнали маса пари. Трябва първо да се уверят, че там няма да има проблеми. То не е като да си смениш чорапите всяка седмици. Номера е да ги сменяш по своя необходимост, а не щото производителя на чорапи е пуснал нов модел с по различна шарка.
hidrazin - майстор
+11111
Мошеници... :-D
:partyman:
DundyTheCroc - майстор
пет яну 26, 2024 11:19 pmprasse написа:
Минах на 11-ката.
Никога, нищо не е вървяло по-добре и по-бързо от сега! Просто лети на дърт Intel Core I5 7-ма генерация, PCIexpress 4.0 SSD NVMe 256Gb и 8GB RAM DDR4...
Само да уточня - не съм правил ъпдейт, а чиста инсталация на пиратска версия.
Никога няма да се върна на старите боклуци!
I5 седма генерация и NVMe хич не е в графата дърто според мен, стига да не иде реч за игри де.
Няма смисъл да се бърза за 11 докато 10 е още в поддръжка, всичко си бачка и има секюрити ъпдейти.
kr1100 - майстор
пет яну 26, 2024 11:29 pmhidrazin написа:
...P.S. Има хора дето още са на WIN7 ..... :)
Като мен на 2 компа легални. Единия е с програми описани от Мама Му и там няма да мърдам.
MamaMy - майстор
Аз съм на всякъде с по два . Единия е седмица а другия ХР. Не, че много го харесвам, но имам програматори които искат реален порт, а на новите уиндоси всичко е виртуално.
kr1100 - майстор
съб яну 27, 2024 7:23 pmMamaMy написа:
Аз съм на всякъде с по два . Единия е седмица а другия ХР. Не, че много го харесвам, но имам програматори които искат реален порт, а на новите уиндоси всичко е виртуално.
И аз си имам лаптопИн с ХП канадски набор някъде 2005г И си го ползвам вече особено за диагностика. Счета и др др ги пртехвърлиха на 7 цата.
Само дето кабеляка ми е дърт и няма драйвери за 7 ца. но на ХП и VCDS си работи , Имам и още архивни програми за ХП и си го държа ХП то.
Lisko - майстор
Тука се омесиха две теми:
- Как софтуерните производители цакат клиента така че да си принуден да си купиш ново. Най-големият им хит прочее е изобретението да те доят всяка година, а не веднъж завинаги. Първо бяха антивирусните, сега за бекъп и какво ли не. Облака е следващия ход който слага абсолютно всичко в ръцете им.
По тази тема сме на едно мнение, тъй като всички сме потребители.
- Същинският въпрос беше - да мина ли от 10 на 11. По него сме на различни мнения.

Извън темата - има и много неалчни разработчици на хубави неща (това направо си е за отделна тема).
След многогодишно ползване на "пробната" версия, през 2009-та купих Тотал Командер - най-полезният софтуер за Уиндоус който някога съм виждал. Лично мнение разбира се. Оттогава, всички ъпгрейди (които са редовни) са ми безплатни. Човекът е обещал "завинаги" и си държи на думата. Ползвам командера ежедневно и ежечасно. За читателите които не са го чували ще го опиша така - файлов мениджър много, много по-силен от Windows File Explorer. Някои функции съществуваха в командера години и то мнооого години преди да се появят в Експлоръра. Много други, още не са се появили, а някои няма да се появят никога. За кого е полезен - за хора които редовно извършват операции с файлове - търсене, копиране, местене, сравняване, преименуване, разглеждане, архивиране, каталогиране, триене.
За кого не е: Хора които предимно правят следното: ползват браузър, пишат на уърд , ексел или играят игри.
Като ползвам линукс (това е кажи речи ежедневно), нищо не ми липсва толкова колкото командера. То впрочем има немалко подобни "клонинги", всичките базирани на идеята на Norton Commander за DOS който ползвахме началото на 90-те години. За линукс най-популярния клонинг се казва Midnight Commander (mc съкратено) но е светлинни години назад.
hidrazin - майстор
Total Commander - т'ва го бях забравил че въобще съществува... :-D
Докато все още може НИКАКЪВ WIN11 , стойте далеч от него.
Само мнение и никого не ангажирам. Чукането на глави ще си остане за ваша сметка.
:partyman:

Тема "Има ли смисъл в преход към Wіndоwѕ 11 от Wіndоwѕ 10 ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: