Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
jacko - специалист
едно въпросче извън темата за мрежите. имам дъно Intel® 845E 400/533МХц шина, въпроса ми е дали мога да му лепна 400МХц ДДР памет на това дъно, след като пише че поддържа само 266???
svetlio
Здравей, не би трябвало да имаш проблем. НО, има едно НО възможно е дъното (особено ако не е от най-реномираните) да не може да ги запали. Мой приятел е с подобно дъно и няма никакъв проблем. Неговото дъно е ASUS. Моя съвет е ако можеш да вземеш додул от твой познат за тест. Имай предвид че паметта е най-различна като производители на модули и чипове. Така че може твоето дъно да пали с едни и да не ще с други. Положението е на кантар. Просто тестваш и това е, ако стане вземаш ако не търсш друга марка.
Duke_BG - специалист
не би трябвало да има проблем след като паметта е предназначена за по-голяма работна честота , но най-сигурно е да пробваш както каза Светльо
Osiris - специалист
Имам известни съмнения че ще стане чипсета е малко остарял дори и да запали паметта нама как да вдигне честотата и AGP x4 не е ли малко аз от 4 години съм на AGP x8
jacko защо не пробваш да смениш дъното сега поне са по ефтини :?
jacko - специалист
ами с удоволствие бих ги сменил дъната, но говорим за компютърна зала и машинките са доста, а дъната иначе са перфектни INTEL оригинални. на мене не ми трябва новата памет да работи на по-висока честота, а просто да работи. уговорих се с един приятел който има такава памет, наистина е най-добре да пробвам първо, защото не става вапрос за една машина все пак ;)

Тема "memory" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: