Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Първо здравейте и браво за сайта !!

Имам само един въпрос : сложих гипскартон в хола и сега искам да го боядисам в някакъв цвят (латекс). Та въпроса ми е трябва ли да грундирам с нещо и какво е то. Искам да грундирам поради две причини, първо да уеднаквя повърхноста и второ това все пак е ГИПС и на всяко освежаване след това ще поема влага което не е много добре. Е все пак аз не разбирам за това питам и ако някой знае да помогне :)

Благодаря !!
velsi - Почетен майстор
Аз съм чувал, че се грундира с разреден 50% латекс. Ако не е така, нека който знае да каже.
Time2Burn - специалист
Не е задължително грундиране, но ето аз как правя: Определено количество грунд да речем 500мл, добавям към 500мл бял латекс, и около литър - литър и половина вода. Полученото се разбърква и с мече търкаляш обилно без да пестиш, получава се наистина здрава и уеднаквена основа, подходяща за всякакъв вид и цвят боядисване..
Стефан - майстор
Извинявай Time2Burn, не ми стана ясно грунда какъв е?
Time2Burn - специалист
БороГрунд или някаква друга марка пак грунд за мазилки
той е дълбокопроникващ.
Иди в железарията и кажи да ти дадат грунд за мазилки, НЕ за бетон.
те ще ти дадат какъвто трябва (бял на цвят е и е водоразредим)
ако пак не е ясно питай
А има един 'терагрунд' ... обикновенно се ползва за заздравяване и подготвяне на основата за лепене. Той става ли ?
Time2Burn - специалист
няма значение какъв е грунда, стига да не е за метал или за бетон....
Мисля че казах - Грунд за мазилки - бял на цвят, има БороГрунд, ТераГрунд и още 10 вида сигурно
оня за бетона е БороКонтакт и ТераБетонконтакт - но те не намират приложение в случая
а Грунд за метал - мисля че коментара е излишен

Тема "Боядисване на гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: