• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
HD - специалист
Задължително, как! :wink:

Само дето планувах вече да съм боядисал поне едната стая с латекса, обаче се оказа, че на доста места стария латекс е малко пропукан, и като го "барнах" с шпаклата поизпада доста, та горе-долу се понаучих и да шпакловам ... Първо се оформиха само "петънца" от изпаднала стара шпакловка, но на 1-2 места се образуваха "петна" около 1 кв. метър :cry:

В тази връзка един въпрос - сега в момента шпакловам с гипсова шпакловка на "Боро", после я шкуря с шкурка Р150 (такава имах под ръка), става доста гладко, НО няма ли да се различава това гладкото от стария латекс? ... и да станат едни такива ПО-ГЛАДКИ "петна" по стените?
Като шкуря шпаклованото, шкуря и малко около него от стария латекс, уж да не дели толкова много, но ще видим като боядисам.

Пък и се забавих допълнително, защото докато смъкна старата боя на дограмата, ми се разказа играта, вече толкова ме болят ръцете, че даже и чашката с ракийката не мога да вдигам вечер :shock:

Дано до неделя да нацапам едната стая поне.
velsi - Почетен майстор
Има голяма вероятност да си личи, но ако напластиш добре и имаш късмет може и да не се забелязва разиката. Пожелавам ти успех и да споделиш резултата, ако може даже нагледно. :roll:
HD - специалист
И баща ми така ме посъветва - да го понапластя само там, и би трябвало да се поуеднакви :?

Ооооо, стига да приключа ремонта ще сложа и някоя снимчица (стига да има какво да се гледа). Нямам фотоапарат, но ще взема от някой приятел пък.
emil_v r - майстор
И наи - важното ,виж тоя Фауст" дали се разтяга като презерватив кат изсъхне ,че имам некви идеи :roll:
HD - специалист
emil_v r написа:
И наи - важното ,виж тоя Фауст" дали се разтяга като презерватив кат изсъхне ,че имам некви идеи :roll:
:? Как да го проверя това? И какви идеи имаш?
emil_v r - майстор
Аиде, аиде, маитапя се . :o
HD - специалист
:shock: За миг помислих, че съм много по-тъп, отколкото си мислех :lol:
Днес последно оглеждам тук-там ако има нужда от шпакловане и вече мисля да цапам с тоя Фауст, че тая шпакловка ми изяде 2/3 от планираното време :? (много ме мъчи, а и за пръв път шпакловам)
emil_v r - майстор
:o Не си тъп, тук тъпи нема,ми много мислиш. За кво бързаш , стандарта за качество на шпакловка и боя се дигна много - драскотина като косъм се заглежда и се оправя . Правиш го на 10 год веднъж . Направи го супер- качествено ,и после кат седнеш в тоя хол години и години ще се гордееш сас себе си ,и шсе хвалиш .
HD - специалист
А, аз не мисля, че ще направя шпакловката суперкачествено - просто ми се иска поне като ми дойде някой приятел на гости да не вика осъдително "кой тия прави тая шпакловка бееееее, направо си е оставил ръцете" :lol:
Т.е. иска ми се горе-долу да стане добре. Сега като я шкуря уж е гладка, но ще видим като мина с латекса как ще е :?
HD - специалист
А друго да питам:
там, където шпакловам, нали ще трябва да го мина няколко пъти с латекс, за да се заличи това по-гладкото.

Има ли значение дали ПРЕДИ и СЛЕД основното минаване с латекс ще го мина няколко пъти само там?
Аз мислех след, но като се замислих, май преди ще е по-добре, или не?

Благодаря!
  • 1
  • 2

Тема "Какъв латекс да избера - обикновен или "дишащ"?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: