Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
HD - специалист
Проблема е следния:

на едната външна тераса има една такава много грапава мазилка, която е намазана с нещо, което преди много време е било бяло - сега е мръсно бяло, защото върху него има много мръсотия, която съответно не може да се измие :lol:

Та въпроса ми е, как мога да позная това бивше бяло какво е - някаква боя, латекс или фасаген, или друго?
За да знам с какво да боядисам върху него - мацнах тук-там със суперемайллак (от тоя за дограмата) - хваща добре, но ще е по-добре ако мога да го боядисам с фасаген (а при първа възможност ми се иска да си олепя почти цялата тераса с някакви плочки).

Дайте "специалистко" мнение моля.

Благодаря предварително!
Time2Burn - специалист
Снимай я, предполагам че се нуждае от шпакловка, а как да познаеш не мога да кажа, може би да викнеш някой да види, защото така на думи аз как да позная :)
HD - специалист
То за снимките и аз си го мислех, но проблема е, че нямам фотоапарат (ако щете вярвайте, никакъв нямам, даже и такъв с лента ... ). Но ще се опитам да намеря отнякъде и да го снимам, защото така на думи наистина е малко неясно :?
Защото пък не е от тая пръсканата мазилка, която е отвън на блоковете, тая също е пръскана, обаче е много по-едра (поне така ми се струва).
Но хайде ако успея да снимам, тогава ще говорим конкретно вече, а дотогава ако някой се сеща нещо, нека сподели.
velsi - Почетен майстор
А по какво съдиш, че изобщо е боядисвано с нещо? Има ли някъде да си личи? Отлющено или нещо подобно? Казваш, че мазилката е пръскана, а пръсканите мазилки обикновено се правят от бял цимент, бяла вар и мраморно брашно. Стават бели, но с времето потъмняват и се зацапват необраримо. Може твоята да е такава. Разгледай внимателно.
HD - специалист
Всъщност не съм много сигурен, че е пръскана мазилката, защото пръсканата стои малко по-ситна, тази е доста по-едра и определено е боядисвано с нещо, защото си личат следите от четката (стои на реснички).
Абе най-добре да го снимам, и тогава да обсъждаме, защото аз и без това не мога да го обясня много добре.
Снимането най-вероятно ще стане сега началото на седмицата.

Тема "Как да позная латекс ли е, фасаген ли е, или блажна боя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: