Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
storming - специалист
И аз имам проблем с латекса само на определени места.
Старо строителство, измазано, боядисано, изсъхнало ...

Преди пребоядисването стените бяха обезпрашени, грундирани с Боро и пак обезпрашени и след това боядисани с Дулукс Даймънд.
По-голямата част от стените станаха добре, но на определени места се виждат такива шупли. Изстъргах една част, интересното е, че отдолу не се виждат пукнатини, че така да нацепват боята. Под изстърганото също се вижда как седи на шуплички, това се наблюдава само на места, не по цялата стена.
Сега съм ги намацал локално с бяла боя за да ги скрия, нямам възможност да пребоядисвам целите стени, но съм почти убеден, че пак ще подпухне. Не си обяснявам защо се получава. Това се наблюдава само на две стени (едната вътрешна другата външна, и двете на гипсокартон, боядисан върху който се грундира и пребоядисва), няма водопроводи в тях, сухи са, прави, боядисвано е на топло изчаквано е да засъхне между двете ръце ...
Имам и други стени със същите характеристики, минали по същия ред и боята им се получи без забележки. На тези двете и то на определни петна какво им пречи не знам.

Прикачен файл:
latex 11.jpg
Прикачен файл:
latex 22.jpg
fantom - специалист
вт авг 04, 2020 10:57 amstorming написа:
С уговорката, че не съм голям разбирач, по ми прилича на слягане/наместване.
Къде се намират по стената, да не е неподходящ материал и/или технологични условия?
Гипс картона да "диша"-мърда?
iliya_i - майстор
И аз хич не разбирам, ама като гледам правите линии и правите ъгли между тях... :?
изключвам причината да е в грунда и боята.
storming - специалист
Няма някаква закономерност в местоположението на тези "пукнатини" по боята. На двете различни стени, на различни места, не е по ъглите определено.
Да сляга не ми се вярва много защото апартамента е на 10 години. Ако тръгне да сляга и да се суче, няма ли първо да напука ъглите (горен, страниците ..).
Освен това, като го изстържа, под него си е равно и не се забелязват пукнатини. Единствено слоя боя се надига по дължината на тези ивици. Странно е.
Но освен тези две черти, които съм снимал, погледнете на снимката с излющеното, точно под него се вижда как напъпва боята на малки точици.
nikolov333 - майстор
Да не би да са близо до прозорец или врата към тераса..?
storming - специалист
ср авг 05, 2020 1:22 amnikolov333 написа:
Да не би да са близо до прозорец или врата към тераса..?
Не, точно това което съм снимал е на стена на която няма прозорец или врата. Стената е перпендикулярна на такива където има процорец а от другата страна вътрешна врата към хол, която не е слагана по ръба на стената. Не знам колко ясно стана но въпросните стени на които го наблюдавам са абсолютно чисти от към всякакви отверстия, елементи които да създават вибрации, възможности за течове и конденз от вътрешни/външни температури.

Не мога да го разбера защо се получава, че да тръгна да търсия решения. Онзи ден го минах трета ръка, защото се получава вдлъбнатина там където съм стъргал. Не ми харесва, може би трябваше да изшкуря финно около стърганото преди да боядисвам за да обере неравностите, но да седи така да видим кога ще се олюпи пак.

Тема "Проблем с язвечки при латекс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: