Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
NRG7 - специалист
Ето нещо от форума може да ти свърши работа: http://napravisam.bg/forum/viewtopic.ph ... eb975fe744

http://www.denicom.bg/articledetails.php?ArticleID=109

Точно двата най-лесни начина,или с Терминатор (ефективно е),или има и едни страхотни спрейове на Tekazol,Abro за сваляне на графити и бои. Като почистиш, отиваш в Практикер и се оглеждаш. :roll:
Успех! :)

Прикачен файл

2147.jpg
Препарат за сваляне на боя
Препарат за бързо и ефективно отстраняване на бои, лакове и други видове покрития от всякакви повърхности / без някои пластмаси, препоръчва се проба /.
Начин на употреба:
Дръжте опаковката вертикално и напръскайте от разстояни
2147.jpg (9.33 KиБ) Видяна 7129 пъти

Прикачен файл

sprei%20za%20otstranqvane%20na%20boia.jpg
sprei%20za%20otstranqvane%20na%20boia.jpg (12.17 KиБ) Видяна 7129 пъти
housedoktor - майстор
Spokoiniq ти е позочил най бързия начин,но може да използваш и дисковете с малките шкурки.И аз да кажа- очила....
bravo - напреднал
С горещ въздух ще стане по-чисто и по-лесно. Не е нужно да се нагрява метала и бетона - боята при нагряване се раздува и лесно се маха с шпакщла (но докато е още гореща и мека). От друга страна при тази корозия така или иначе ще трябва да шкуриш, така че обмисли и варианта с флекса (прахолякът обаче е доста, а жилището май е обитаемо.
amxcs - специалист
Здравейте,
искам и аз да свалям стара блажна боя от рамката на терасата - около 3м на 25см и горния ръб 4-5см. Има и ръжда тук-там.
Искам крайния резултат да е гладко боядисана повърхност.
Ама се чудя дали няма да ми е по-лесно да изкуря колкото мога буците (боядисвано е няколко пъти), също и ръждата да почистя и да китна набързо с автокит. След това малко шкурене и както следва после.

Ако има вариант с пистолета за топъл въздух също мога да опитам?
iliya_i - майстор
С топъл въздух няма да стане. Бая зар ще нагрееш метала.
Опитай с ъглошлайф с диск ламелна шкурка
Изображение
nikolovvd - майстор
Аз слагам на дрелката това:
Прикачен файл:
170108.jpg
170108.jpg (50.1 KиБ) Видяна 1941 пъти
Цена 2.65 лв.
lov - майстор
Ползвайте смивки и не се занимавайте с глупости. Единствено за дървенията смятам че смивката не е препоръчителна защото попива в дървесината и после ядове с новата боя.. Това стъргане с телени четки шкурки и тем подобни механични методи си е хамалогия и отживелица.
Мацаш с четката изчакваш да се подкожушчи и остъргваш с шпаклата. Ако се налага третираш на ново където не е паднала на пълно. После измиваш и си грундираш или каквото е там друго покритие
iliya_i - майстор
lov написа:
Ползвайте смивки и не се занимавайте с глупости. Единствено за дървенията смятам че смивката не е препоръчителна защото попива в дървесината и после ядове с новата боя.. Това стъргане с телени четки шкурки и тем подобни механични методи си е хамалогия и отживелица.
Мацаш с четката изчакваш да се подкожушчи и остъргваш с шпаклата. Ако се налага третираш на ново където не е паднала на пълно. После измиваш и си грундираш или каквото е там друго покритие
Извинявай lov, но след смивката, ще трябва да се свали и ръждата - т. е отново стъргане с шкурка или телена четка. Ако почне директно с тях, ще свали едновременно и боята и ръждата.
lov - майстор
То ако под боята има ръжда тя отдавна да е паднала сама и нямаше да питаш как да я свалим.
:lol:

Явно никога не си ползвал смивки и не си правил това упражнение.
iliya_i - майстор
То ако под боята няма ръжда, няма нужда да я сваля. Може да е зашкури леко и боядиса отгоре.
amxcs написа:
Здравейте,
искам и аз да свалям стара блажна боя от рамката на терасата - около 3м на 25см и горния ръб 4-5см. Има и ръжда тук-там.
Искам крайния резултат да е гладко боядисана повърхност.
Ама се чудя дали няма да ми е по-лесно да изкуря колкото мога буците (боядисвано е няколко пъти), също и ръждата да почистя и да китна набързо с автокит. След това малко шкурене и както следва после.
Тези буци под няколко пласта боя не са ли надигнати от ръжда според теб?
А ти като по-опитен със смивките, я сподели, след смивката ще се получи ли идеално гладка повърхност?

Тема "сваляне на стара боя от метална каса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: