Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Мишо
ПОСТАВЯНЕ НА МАДЖУН ПОКРАЙ СТЪКЛАТА

В много случаи, когато се пребоядисват прозорците маджунът покрай стъклата е вече изгорял и опадал. За подновяването му е необходимо:

1. С помощта на шпакла внимателно да се отстрани напукания и отпрал се от стъклото и дървената част стар маджун.

2. Наново да се маджунира с маджун, който се продава в бояджийските и железарски магазини като готов фабрикат. Малка част от маджуна се овалва между двете длани на ръцете, набива се с палец между стъклото и дървената рамка и с обикновен заоблен нож се притиска и загла
EDI - майстор
Ей, колега, кой ти използва вече маджун?!От няколко години ползвам силикон и вече смених всички стъкла на останалите ми дървени дограми.Никакви проблеми до сега.Няма вода, прах и други гадости, не се разсъхва, не пада и не се кърти.
Какво точно представлява този силикон за прозорци и ме интересува и марката :?
EDI - майстор
Това е силикон, специално за монтаж на стъкла към алуминий, дърво или метал.Аз използвам силикон на ЦЕРЕЗИТ, но и други производители имат такъв.Трябва да попиташ в магазина и ще ти дадат такъв.Струва около 5 лева.
HD - специалист
Аз не разбирам много от тези неща, но понеже си бях взел преди две тубички май универсален силикон (не са пред мен, за да прочета какво пише на тях точно), но си спомням със сигурност, че пишеше, че става и за прозорци - дали ще има проблем, ако ги "маджунирам" с тоя силикон, или трябва да е специален само за прозорци?
EDI - майстор
Този за прозорци издържа на УВ лъчи.Между универсалния и този за стъкла явно има и други разлики, тъй като на тубите изрично пише за какво се използва, но не знам подробности за това, какви са.

Тема "ПОСТАВЯНЕ НА МАДЖУН ПОКРАЙ СТЪКЛАТА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: