• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Slav4o - помощник
Много ще съм ви благодарна ако можете да ми помогнете за избор на цвят на стените в кухнята. Поръчахме си червена кухня, но сега не знам какъв цвят да боядисаме стените. На всичкото отгоре реших, че ще стоят супер едни светло розови плочки на пода. :datz: Голяма глупост, но какво да се прави. :?
Моля ви за съвет. :gott: Много ще съм ви благодарна ако можете да ми помогнете.
Последна промяна от Slav4o на вт окт 03, 2006 10:59 am, променено общо 1 път.
Emerald - модератор
Виж тук в края съм пуснала хроматичния кръг с палета на различни тонове и леко поясних на какъв принцип се работи с нея- сама ще можеш да си намериш подходящите съчетания.

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=1481

Най-лесно бих ти казала зеленичко за стената, но без да виждам нюансите на червеното и розовото, повече не мога да коментирам. Пусни нещо в същия цвят да го видим и не се притеснявай- с допълнителен цвят (или цветове) добре би трябвало да се вържат.
stereofonix - специалист
Значи според мен на чевена кухня ще и отиват лимомено жълти или пастелно жълти стени като за целта има на Пастело готови латексни бои преди ден два боядисвах хола с жълта боя и много добре изглежда .. а относно розовите плочки ... :?: какво съчатание може да се направи приомерно да вкараш някакви друг модел цвят плочка и да стане комбинациа от два вида плочки като се целиш да направиш някакво визуално съчетание или един вид зрителна измама :wink:
Slav4o - помощник
Много ви благодаря за ценната информация. :roll:
stereofonix съветът за два цвята плочки е много ценен, но за съжаление вече е късно за това. :? Все пак Благодаря на всички. :-D Иначе кухнята ще изглежда горе долу по този начин Изображение, а цветът на плочките е много светло розов с преливащи светли нюанси в тях.

Жалко, че не ви открих по-рано и сега ще трябва да си готвя в розова кухня. :sad:
stereofonix - специалист
защо добре се е получило .. поздравления ... сега остава и да сговиш нещо вкусно да я поогледаме по отблизо как си се справил :-D
Тани - модератор
И на мен ми харесва!И най-много това , че е къхненските шкфи=ове са до тавана! Следващия път и аз имамза какво да внимавам! А цветовата комбинация е сполучлива ! Поне за мен!
Slav4o - помощник
Ама неее :shock: това не е моята кухня, само ви показвам, защото моята ще е същият цвят и подобно изпълнение. Моят проблем е , че подът е със светлорозови плочки и сега не знам какъв цвят да са стените. :sad:
stereofonix - специалист
аз съм за жълт ... или нещо по свежо и неангайиращо :) все пак това е кухня не трябвв да се натоварваш допълнително в нея а да се разтоварваш :) да готвиш трябва да значи да се разтоварваш :) моя съвет е колкото се може по-светла да е :)
Emerald - модератор
В случая не е важен само цветът на кухнята, но и цветът на плочките за да се види съчетанието. И моделът на самата кухня също има значение за да се видят елементите по нея и стила.

Жълтото в случая на розови плочки не е най-удачно. Ако плочките са в пастелено бледо-розово (покажи какви са плочките!), бледо-зелено (резеда) и може би съответно килмче или пък орнамент от плочки в съответния цвят би трябвало добре да ги свърже. Може да се процедира със съответния неутрален нюанс на зелено за да изпъкне яркия цвят на мебелите.

Ако розовото само по себе си е неутрално, още по-добре. С някакви неутрални стени в розово и бежево (както е гръбчето на кухнята примерно), може да стане комбинацията.

Покажи ги тези плочки да ги видим! И кухнята също- това което смяташ за същия цвят може да е съвсем различно като нюанс.
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за избор на цвят !/снимки на плочките/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: