Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Мая - напреднал
Купих чамови кухненски шкафчета. Отвън са лакирани добре, но отвътре няма нищо - чисто дърво. Ще Ви бъда благодарна, ако ме посъветвате какъв лак е най- подходящ- все пак в кухнята има изпарения, влага и т.н. Същият въпрос и по отношение на дюшеме в хол- би ми се искало да има хубаво лаково покритие и да е трайно.
masteradmin - майстор
Може да боядисаш шкафчетата от вътре със сякакъв безцветен лак. Наи добре наи евтиния безцветен лазурен лак аз лично ги боядисам на 2 ръце, но и една е достатъчна.
А колкото до пода там вече трябва да попиташ на последък са излезни доста нови неща. Има невероятни двукомпонентни лакове. Или някакъв рективен като за паркет.
Само да знаеш, че те се полагат задължително с противогаз.
EDI - майстор
За шкафа мастера е прав-става почти всеки лак.За дюшеме ти препоръчвам да си купиш еднокомпонентен полиуретанов лак, български на МЕГАХИМ.Първо си купуваш една кутия цветен лак - лазурен, какъвто цвят искаш - 2-3 лева.След това с полиуретановия.Една кутия покрива около 13 квадрата, струва 7-8 лева.Слагаш 3 ръце и си готова.Аз в къщи го направих така и вече две години съм много добре.За двукомпонентните чужбински лакове мастера е прав - много са хубави, но са много скъпи и не си заслужава да ги ползваш.
Мая - напреднал
Много благодаря за отговорите. А не трябва ли да сложа грунд преди това? Предполагам, че трябва да търся подходящ за съответния лак.
Тани - модератор
Никакъв грунд! Направо лака!

Тема "боя за кухненски шкаф и дюшеме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: