Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
velsi - Почетен майстор
Да, по-добре е, но моя първи цвят беше бял и освен това тиксото още при лепенето забелязах, че дига латекса като ми се наложи да отлепя малко за да наместя по ъгъла. Бях почнал вече и го налепих. С една малка четка внимателно се оправя, не е болка за умиране.
bobtosh - специалист
ами справих се добре с хартиеното тиксо... обаче където е крива стената може да се видят някои навлизания на боята... няма спасение това мисля... ако искаме да е идеално де...
velsi - Почетен майстор
Да и при мене имаше такива дефекти. И тях оправих с четчицата. В крайна сметка сега се питам защо изобщо се занимавах с това тиксо?! Ако се ползва за права стена, да се направи цокъл примерно е добро решение, но за ъгъл (между таван и стена) мисля, че не си заслужава.
bobtosh - специалист
ами зависи какво за теб е "добро" отсичане.. ако ти е все едно дали е зиг-загообразно тогава не ти трябва тиксо... ако искаш все пак по-добър резултат... тиксото е едно отлично решение. Когато стените са криви обаче проблемите с отсичането са най-малкото зло... тиксото прави и още едно добро -> изолира от мръсотията и крепи найлоните примерно към пода..
Emerald - модератор
Да, използват се еднакво и трите метода- "леко" тиксо, отлепване докато е още прясна боята и декупаж с четка. Има боядисване по криви и вълнообразни, където много трудно ще стане с каквото и да е тиксо. Прави се декупаж със специални отсечени под ъгъл четки.
а някаде чух ше имало машинно отсичане имали такова нещо някои виждал ли е каква е тази машинка
ebahti - майстор
е тая джаджа с дръжката....колелцата се движат по тавана :wink:

Прикачен файл

79.jpg
79.jpg (8.64 KиБ) Видяна 25334 пъти
bran - напреднал
Тези инструменти за отсичане къде могат да се намерят,по големите маркети май не съм виждал.

Преди години(9-10г) в телевизията въртяха една реклама на WS TELESHOP,едни гъбички за боядисване и на рекламата боядисването,отсичането беше супер лесно че и даже не цапаше.
Някой има ли опит с подобни инструменти и дали наистина си струва да търся подобни.
wentii - специалист
Отсичането го правя с най-обикновена четка,без тикса и т.н. Четката трябва винаги да е на нивото на очите,движиш я от ляво на дясно,под ъгъл така че само върха и да върви плътно под тавана. С малко практика става перфектно
ivanovrg - специалист
Emerald написа:
Има боядисване по криви и вълнообразни, където много трудно ще стане с каквото и да е тиксо. Прави се декупаж със специални отсечени под ъгъл четки.
декупаж---някой знае ли какво е това

имам да отсичам по едни тавани една 10см линия(крива,овална) и сега се чудя как ще стане най лесно

Тема "Отсичане при няколко цвята латекс?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: