Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
anmoll - специалист
Имах останала венецианска мазилка от миналата година -цяла бака 20кг. Така го бяха изчислили в магазина.... Реших да я използувам и си отворих проблем. Мазилката си беше перфектна /не пресечена/,но реших да изсветлим цвета/беше наситено жълто,та да стане по- светличко/ и резултата беше -избиване на тъмни нишки-сиви. На какво мислите,че се дължи? За да се изсветли цвета са слагали бяло -защо да избие тъмно. От какво може да бъде. Да не би да има несъвместимост между структурите? Уж ги гледаха не са на варова основа.Много е грозно прилича на мухлясъла стена. Когато се изцикли тогава избива тъмното. Кажете как да се премахне!!!! Дано повече майстори да прочетат темата ми,чакам нямам много време! Мазилката и изсветляването са го правили две различни фирми.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Всичката и я изсветлихте? Идеята ми е, че все пак е пресечена (някаква съставка), ако имате непипвана, да пробват мякъде.
anmoll - специалист
Там е работата,че нямаме непипвана. И ние си го помислихме,но...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ндам
Струва ми се, че оттук нататъка ще е само загуба на нерви майсторлък и малко пари.
Подари я на някого да си прави експерименти с цветовете.
Аз не ползвам латекс от миналата година, а той е "прост" сравнен със състава на венецианото. Не се ядосвай.
anmoll - специалист
Не ,не се ядосвам.Аз вече съм прежалила парите за боята. Работата е там,че не знам какво да правя. Не ми се ще да трия боята до гипсовата шпакловка, голям прах ще се дигне как да премахна мазилката, ако не друго? Днес сложиха окачения таван чисто новичък ще стане на нищо.
tokuro40 - специалист
би ли казала на коя фирма е стукото? трябвало е да я занесете на първата фирма и тя да направи изсветляването,защото различните фирми имат по някоя тайна добавка
anmoll - специалист
Здравейте, фирмата е Анжели -Пловдив.
Аз вече взех решение-продължаваме със стукото.Реших да гледам позитивно-замених думата/ мухлясъл/със /старинен ефект/.Започна дори да ми харесва. :) Мерси за мненията .Когато сме готови ще пусна снимка.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
А аз се надявах на мен да го подариш :roll: .
maestrovn - помощник
anmoll написа:
Имах останала венецианска мазилка от миналата година -цяла бака 20кг. Така го бяха изчислили в магазина.... Реших да я използувам и си отворих проблем. Мазилката си беше перфектна /не пресечена/,но реших да изсветлим цвета/беше наситено жълто,та да стане по- светличко/ и резултата беше -избиване на тъмни нишки-сиви. На какво мислите,че се дължи? За да се изсветли цвета са слагали бяло -защо да избие тъмно. От какво може да бъде. Да не би да има несъвместимост между структурите? Уж ги гледаха не са на варова основа.Много е грозно прилича на мухлясъла стена. Когато се изцикли тогава избива тъмното. Кажете как да се премахне!!!! Дано повече майстори да прочетат темата ми,чакам нямам много време! Мазилката и изсветляването са го правили две различни фирми.


Проблема най-вероятно е в маламашката . Маламашката трябва да е от медицинска стомана и се продават само в магазините където се продава стуко.
Твоят майстор предполагам е работил с обикновенна неръждавейка от десетина лв. На мен ми се е случвал абсолютно същия проблем и то само с жълто стуко.Преди десетина години трудно се намираха оргинални маламашки и си казах ,ще пробвам с неръждавеика - направих сумати обекта и нямаше проблем , докато не почнах един обект с жълто стуко.
Цялото стана на сиви жилки като мухлясало.Добре ,че убедих собственичката , че така е много яко със тоя античен ефект :lol:
От тогава работя само с маламашка от медицинска стомана и не съм имал никакви проблеми. :!:
anmoll - специалист
Маестро,мерси за мнението .Аз вече си помислих,че само на мене се е случило :? .Ти мислиш,че вината е в маламашката,но същия майстор миналата година прави перфектно стуко у нас-същото жълто :?:

Тема "Гаф със стуко венециано" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: