Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Интересува ми има ли някакви особености при лепеното на виниловите тапети. Стените са със стари тапети, боядисани с латекс сигурно преди 10 години. Необходимо ли е свалянето на старите тапети, тъй като в детската стая направихме това упражнение за да боядисаме с латекс и беше ужасно трудоемко. От магазина, който купихме тапетите ни уверяваха, че няма проблем лепилото ще хване. Необходимо ли е също така лентите с тапети да се застъпват една с друга или трябва да се лепят точно една до друга?
Брей в този форум всички разбират от бои, ама няма ли кой да даде малко акъл за тапети :?
Хайде бе хора на зор съм, в събота и неделя трябва да ги залепим, а идея си нямам какво да правя. :?
velsi - Почетен майстор
Ами аз винилови тапети не съм виждал. Нищо не ми говори. А за застъпването мога да кажа, че е супер грозно. Тапети се лепят без да се застъпват. Точно в това е майстролъка. Ако старите тапети са здраво залепени навсякъде не би трябвало да има проблем да се лепи върху тях.
Ами купихме го от Домко. Сигурно има и някакво друго име за виниловите тапети, освен тях в магазина имаха хартиени и pvc. Тези стоят релефни и леко лъскави, не бяха особено евтини, затова се надявам, че са качествени. Благодаря, все пак за отговора. Ще се радвам да прочета и други мнения и препоръки по въпроса.
Лепихме такива в хола ни преди 3-4 години. Много са красиви и по лесно се лепят от хартиените, но не се застъпват. Лепят се една до други лентите. Освен това добре се обезвъздушават с хавлиена кърпа, но на другия ден всичко се изпъва и става супер.
velsi - Почетен майстор
Като алтернатива на хавлиената кърпа мога да предложа валяк за снимки. Става перфектно с всякакъв вид тапети, особено добре се получава при хартиените.

Тема "Лепене на винилови тапети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: