• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
jorjo - напреднал
Възможно ли e дa стaнe шпакловка върху вар ?????? :) :)
И ако може кажете как?
Благодаря ви предварително!! :) :) :)
GLOBUS - помощник
:? Уточни в какъв вид е тази вар.Винервайс ли е, варова шпакловка ли е или ...В различните случаи се действа по различен начин.Ако е винервайс сваляш го, минаваш две ръце фина шпакловка, шлайфаш и си готов за боядисване.Ако е варова шпакловка, правиш шприц, след това финна и ....Но разбира се зависи какво е помещението, а от там и какво качество търсиш :wink:
jorjo - напреднал
Става дума за стара селска къща от керпич, а която стаите са измазани с мазилка, но е много груба и белосани с вар-гасена-киреч. Дали ще хване каквато и да е шпакловка върху варта. :)
velsi - Почетен майстор
За тази кирпичена къща аз бих ти препоръчал шпакловка с мрежа. От тази мрежа, която се ползва за външните изолации. Сещаш се. Аз при мене така шпакловах и всичко стана перфектно. Къщата ми не е кирпичена, но е гредоред и стените са склонни да се пукат. За варта се поинтересувай има разни грундове. Макар, че според мене гипса би трябвало да хване и направо върху варта.
jorjo - напреднал
Добре, с варта ще се оправя някяк си, но какъв е метода за нанасянето на шпакловката и каква да избера, от тезе готовите, след което лесно да се нанесе отново вар, но оцветена? :)
jorjo - напреднал
Тази работа вече е свършена от майстор но много грубо, неприцизно. Какъв е метода за нанасянето на шпакловката и каква да избера, от тезе готовите, след което лесно да се нанесе отново вар, но оцветена? :)
velsi - Почетен майстор
Гипсова шпакловка някаква си купуваш, готова. Купуваш и мрежа. Забъркваш шпакловката както си пише на торбата. Отрязваш едно парче от мрежата колкото е височината на стената, опъваш мрежата и отгоре-надолу започваш да я замазваш. Използваш метална маламашка за предпочитане неръждаема. Следващото парче мрежа застъпваш с предишното 5-6 см. След като изсъхне повтаряш докато стане достатъчно гладко и равно. Накрая не виждам смисъл да се слага пак вар. Може и цветен латекс.

Прикачен файл

IMG_0288.JPG
IMG_0288.JPG (30.56 KиБ) Видяна 4791 пъти
jorjo - напреднал
Мерси за съвета, напълно съм съгласен с теб, но без тая мрежа не става ли. Предполагам, че е по добре ,но без нея как ще бъде?
velsi - Почетен майстор
Ами как... Пак същото само че ще се напука. Най-високата цена на тази мрежа, която съм виждал е 1 лв/кв.м.....
jorjo - напреднал
Ами преди как са шпакловали като не е имало мрежа?
  • 1
  • 2

Тема "vyzmojno li e shpaklovka vyrhu var" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: