Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Ivo_Dinkov - специалист
Да съживя темата- банята ми е с блажна боя, върху която имаше гипсокартон, който разкарах.
Проблема е, че две от стените са от онези рехавите, които са ползвали при строителството през 80- те за преграждане на мокри помещения- нещо като два слоя клингерит, между които има някаква смес от стиропор и нещо друго.
Ясно е, че ще има стъргане и изчукване, притеснява ме че при изчукването ще се изрони този тънък клингеритоподобен горен слои (за инсталацията буквално само допряхме къртача и си се отвори 2-3 см канал).
Ще мъча колкото може с шпакла, другото с Терминатпр ли да го боря?
masterval - майстор
Имаше такива панели тип сандвич от етернит, ако се сещаш какво е това... Азбест...
А защо ще махаш блажната?
Ivo_Dinkov - специалист
Ще се измазва отгоре с теракол и после ще се редят плочки- иначе има риск да паднат :wink:
Прилагам снимка след като изкъртихме канали за кабелите.

Прикачен файл

DSC_2130.JPG
masterval - майстор
То всичко зависи от качеството на боядисването, сам ще намериш добрата технология по метода на изключването. Но не бива да оставяш големи парчета боя. Чувал съм да казват, че щом не се маха лесно, нека си седи там. Само дето лепилото за плочки се свързва с боята по-добре от нейната адхезия към стената и като дръпне лепилото парчето боя се отцепва от стената, след това чука на кухо или като се опреш на плочката, тя пружинира.
Ivo_Dinkov - специалист
Две от стените са си бетон и тухла съответно и ще ги начукаме смело с тесла, притесняват ме другите две- тази на снимката и тази от ляво зад вратата, понеже са от такъв 'сандвич'. Там ще е голямото стъргане със шпакла и 'мамата' :-D
Мисля да ги измажа с мрежа и след това отгоре да се лепят плочките- дали е разумно :?
Rumen Iankov - специалист
Гипскартон и завивай смело с рапидките.Така направих една баня.Всичките стени бяха с такива панели.
Ivo_Dinkov - специалист
Не харесвам гипсокартона- за мен това е временно решение и отлагане на проблем.
Снощи, с риск да ме набият комшиите, изстъргах малко със шпакла (има гипсова мазилка, отгоре боя, после още веднъж мазилка с гипс и пак боя :shock: ).
Пробвах и няколко удара- май ще оцелее стената :-D , но решението отива към 2-3 дневно чукане с тесли :partyman:
silllveto - Майсторица
Ше повторя някои от колегите, но чукане му е майката. И мен комшиите ме мразят :razz: За плочки е добре мрежа и лепило Флекс - СМ-16 на Церезит. Да си сигурен, че няма да имаш ядове с основата. После за лепенето СМ-11.
Ivo_Dinkov - специалист
Инсталацията е сменена, замазах каналите, след седмица идва новата врата и тогава ще досваля целия картон (обещах на жената около празниците никакви ремонти :-D ). Ако са спрели парното, ще прибера една неприятна тръба над гипсокартоновия таван и се започва голямото чукане :weedman:
pamir - напреднал
Колеги, може ли да ми препоръчате работещ препарат за сваляне на блажна боя от мозайка?

Пробвах с българския Терминатор, но слоя който се сваля е толкова тънък, че 10-15 опаковки едва ли ще стигнат за половинката квадратен метър, от който трябва да я сваля.

Пробвах също с телена четка и флекс, но не може да хване ъглите. А камбанката (абразив за мозайка) изстъргва мозайката, но боята се набива и не се маха!

Тема "Сваляне на блажна боя от панел?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: