Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
radius - майстор
Нормално ли е да не мога да покрия с 2 ръце бял Леко със сребърни йони бяла гипсова мазилка? Основата е обезпрашена, грундирана ( розов грунд на Леко 1:10) и прозира след 2 ръце. След третата ръка не прозира, но не трябва ли да стане с 2 ръце. Това е по таваните.
Пробвах на един негрундиран таван и сякаш по-добре покри. Може би проблема е , че гипсовата мазилка ( Баумит) след цикленето стои много гладка и лъскава преди грунда и като сложа грунда, може би става прекалено хлъзгава основата и не задържа боя.

Стените са грундирани, шпакловани със зелен Шийтрок и грундирани след това, пак грунда на Леко, но и там е същата работа - иска си 3 ръце бяло.
Днес пробвах първа ръка на една стена с оранжево ( тониран Леко със сребърни йони) и сякаш покрива по-добре, но дали ще мина с 2 ръце ще разбера след втората ръка утре.

Какво мислите - в Леко ли е проблема или е нормално при първоначално боядисване да не става с 2 ръце? Мен ме дразни, че и без това гипсовата мазилка е относително бяла, а ето че не става с 2 ръце.
VLADO66 - майстор
Нормално е при първо боядисване още повече че Леко не се слави с добра покривност.Със Леко не се боядисва леко и прозира леко :-D
radius - майстор
И започва Леко да ме ядосва. Уж точно това Леко е по-покривно, но явно Леко лъжат.
Дали не трябваше да забъркам грунда с малко бяло, страх ме е да не му наруша попивността. Иначе знам за привърженици на този метод.
nikolovvd - майстор
От 12 години и повече съм се отказал чрез ДВ да ползвам български латекс, след като, за да побелее тавана трябваха 4-5 ръце.
С вносния жената се чуди как така съм боядисал спалнята толкова бързо, а аз бях минал само грунд - латекс и вода 1:1.
radius - майстор
Имам една бака 15л и ще трябва да я оползотворя. Струва ми се, че оцветения покрива по-добре. Утре, ако не замръзнат стените, ще ударя втора ръка оранжево и ще кажа със сигурност, но на първа е по-добре от бялото. В момента стените са 8 С, а акрила около прозорците хич не ще да съхне...хартиеното тиксо не лепне, направо ми писна, ше взема да си купя 2 саксии :lol:
chobanov - помощник
Аз едно не мога да разбера. При цялото ми уважение, защо грундираш с розово, а боядисваш с бяло? Вземи бял или прозрачен грунд, па тогава ма'ай с белия латекс. И аз отдавна съм се отказал да боядисвам с български латекс. За сега цена-качество по- съм доволен от някои гръцки бои. Няма да им правя реклама :-D
radius - майстор
То пък едно розово :lol: , латекса ако не може да скрие грунда, за какво говорим.
Ти няма да им правиш реклама, но и не помагаш като ги криеш. Владо писа горе за 2 гръцки марки, толкова ли са ни зле латексите или има потребителски заговор.

Днес грундирах една стая със смес 1:1 разреден грунд и бял латекс. Да даде някаква неконтрастна основа и после да мина "само" с 2 ръце. Ще видим тия дни...
Малко се вмъквам не по темата, но не знам къде да попитам: Някой има ли идея при варова основа, има ли на пазара антистатични бои, като вертикалните щори, по които не полепват прахта?
apel - напреднал
apel написа:
На упътването пише, че преди боядисване да се измие и да се почисти с дезинфектант Леко Clean. Ето брошурата: http://www.orgachim.bg/bin/product_documents/1_file.pdf

Днес почвам да мия стените, утре ще боядисвам и до няколко дни ще споделя личния ми опит със сребърното Леко.
Тавана стана перфектен само с две ръце, нарочно изчаках няколко седмици преди да пиша тук за да се уверя, че всичко е ок. Явно тайната е в дезинфекцирането на повърхността, моя таван беше супер мръсен и на места имаше някакви гъбични петна.

Преди боядисването затопилих здраво помещението за да се активизират микроорганизмите и след това го измих с мека четка и 5% разтвор на синьо-зеленикав препарат за стени Solarine (подарък от един приятел, че му останал от някакво чистене). След препарата напръсках тавана с 50% разтвор на метанол с вода. Много съм доволен и от покривността на този латекс - със само две ръце всичко светна.
radius - майстор
Моите тавани пожелаха 3 ръце ( с малки изключения). Нова гипсова мазилка без шпакловка, грундирана с 50:50 грунд (1:10) + латекс. Бялото и синьото искаха 3 ръце, розовото и бежовото - 2 ръце. Всичко е тонирано Лвко Ag+. По шпаклованите с зелен Шитрок стени, минах с 2 ръце навсякъде, независимо от цвета. Покривността беше декларираната на опаковката. Обаче на драсканата черна мазилка Х3 :!: .

Тема "Леко със сребърни йони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: