Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
pif4o - специалист
Здравейте приятели, боядисах една стая с Леко и малко оранжева боя, стана чудно на 16 кг боя 1/4 от бурканчето боя отиде- хареса ми.
Реших да боядисам и другата стая но в жълто, стаята е доста по малка и купих 10кг боя сипах 2 БУРКАНА -цели два буркана боя докато стане леко жълта е бати. Пак леко и пак с тяхната боя да кажеш че нещо несъвместимо и за тва не се оцвети тоя латекс. Стаята е боядисана от преди 3-4 месеца вече и продължава да вуни на тая скапана боя. Особено стените които ги нагрява слънцето направо вуни на боя та се не трае. Другите вътрешни стени като ги подуша не миришат ама тея като се доближа до тях и вуни та се не трае. А да се измирише, а да се измирише ква беше тая ш***на боя не знам. Всеки ден по цял ден се проветрява и пак смърди вечер като се затвори. Чак на сутринта не мирише толкова като изстине стената. Даите идея кво да я правя иде ми да и изпраскам една ръка бяло белким се запечата отгоре, или нещо безцветно да и ударя като грунд ли кво ли ама да не земе да стане на петна. Пууууу пишман да станеш кат си купиш нещо Българско, а после агитаци патриотизъм аи сиктир. :evil:
peter_m - специалист
Проветрявай

И на леко латекса в цвят и аромат мирише та се нетрае в началото, ама след 1 месец няма помен от аромата :?
pif4o - специалист
Май четеш между редовете, 3 месеца ся проветрява поне по 14 часа на ден , изключвам нощите в киоито спим там и бачка климатика, е няма отмирисване. Ще спре зимата сигурно като изстинат стените. Ама аз още малко ще я потърпя........
housedoktor - майстор
На мен не ми се еслу4вало това нещо ,а ползвам почти само от тази боя .Срок на годност погледна ли за оцветителя?
ArturDent - Почти Безобиден
На мен ми се е случвало с тия предварително оцветените и ароматизирани бои да не е напълно разтворен пигментатора. Мацам по стената и се появяват петна (точици). Мани-бегай - пет ръце докато ги скрия.
Та може при тебе да са изтървали повечко от ароматизатора.
pif4o - специалист
Ами моята не е предварително оцветена, аз си я оцветявах, ама много странното беше че тея 10 кила латекс поеха 2 бурканчета боя за да стане бледо жълто на цвят (горе долу цвят лимон) , ква беше тая боя кво беше тва чудо, предния път 16 кила латекс с 1/4 от оранжевото стана чуден цвят а тази жълтата 10 кила латекс 2 буркана. Може би за тва не ви се е случвало щото едва ли ви се е налагало да оцветите 10 кила латекс с два буркана жълто :) или друг цвят. А е от боята щото като отворя бурканчето и мирише по същия начин. Самия латекс като си е бял си мирише леко но по скоро приятно от колкото лошо. Ще видим, идеята ми е да му ударя от горе една ръка бяло и тва ша е , външната стена ще ми е бяла другите жълти :-D Дали ще го запечата ?
Здравей!
Как се реши проблема със смърдящата боя?
Имам същия проблем с гръцка боя тонирана с много оцветители за постигане на желания цвят и повече от месец няма отмирисване.
Много ще ти бъда благодарен ако помогнеш със съвет.

Тема "Много смърди тая боя, даите идея какво да я правя." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: