Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Това, което е в двата линка, които аз ти писах е същото като принцип, но по-леко за работа.Има метални има пластмаови, зависи какво ще пръскаш. Защо държиш на това тенекяното? Нещо специфично, което ми убягва?
n_a написа:
Това, което е в двата линка, които аз ти писах е същото като принцип, но по-леко за работа.Има метални има пластмаови, зависи какво ще пръскаш. Защо държиш на това тенекяното? Нещо специфично, което ми убягва?
Гледам, че то се продава без резервоар за боята....... виждам, че принципа е същия но къде се сипва боята? продава ли се към него и резервоар или трябва да си сипя боята в бурканче и оттам вече да пробия дупка на капачката на буркана? трябва ми за блажно боядисване задължително метално и затова съм посочил това тенекиеното, което е пробвано и върши чудесна работа.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Аз си ползвам стъклени бурканчета. После най-неекологично го хвърлям. Дупка на капачка не се прави. Ползваш без капачка, ако остане боя си го затваряш. Купи си метално, за да не е разяде пластмаовото от боята. И като почнеш да духаш ще разбереш колко по-удобен е мундщукът
lyubohar - майстор
Буркан пулверизатор от стара прахосмукачка става само за постна боя,или рядък латекс.
Преди 20-30г.много пулвелизаторчета си правех.Нямаше спрейове.
Вземаш бурканче от детска храна.Има различни размери.
Месингова тръбичка от пълнител за химикал.По широка долна част от пластмасова,или метална химикалка за духането.
Малко ламарина от капачка на буркан.Малко сръчни ръце и си готов.
Изрязва се едно парче от ламарината във формата на буквата Г.
По дългата част увиваш около тръбичката за духане.
По късата увиваш около месинговия резервоар на химикала.
Тази част е добре да е подвижна-да си нагласяваш най удачното положение на пулверизатора.
Месингов защото е добре да се запои в дупка на капака на бурканчето.
При това положение трябва да има и още една дупчица за да влиза въздух.
За удобство може да нанижеш някакво маркуче на тръбата за духане.
Но боята трябва да е доста рядка.
Пък ако намериш готов ще си спестиш усилията.
gogyto - специалист
n_a написа:
Аз си ползвам стъклени бурканчета. После най-неекологично го хвърлям. Дупка на капачка не се прави. Ползваш без капачка, ако остане боя си го затваряш. Купи си метално, за да не е разяде пластмаовото от боята. И като почнеш да духаш ще разбереш колко по-удобен е мундщукът
Градска, нещо не вдявам как става с буркана, нали трябва да е затворен същия за да създаде налягане, може ли по подробно?
Иначе преди години имах на вилата такова същото като на снимката по горе, вършеше идеална работа, но се разпои мущука и някъде го захвърлих :lol:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Духаш през хоризонталната тръбичка, създаваш силна струя, която минава над вертикалната тръбичка (потопена в течност) и създава подналягане, то повдига течността и я "изплюва" а същата онази струя, я добутва напред. Това е принципът. Не ми се рисува и не ми се търсят в нета картинки сега
gogyto - специалист
Ясно намерих аз картинка

Изображение
kozl - майстор
Едно време га имаше кръжоци такива духалки си правехме от железни пълнители за химикалки. Запояваме два под определен ъгъл близък до правия. Резервоарчета от бурканчета за детски храни и ацетонови бои.
Сега нема кръжоци, ама има компресори. А подобна духалка за компресор гледах в Бриколаж.
lyubohar написа:
Буркан пулверизатор от стара прахосмукачка става само за постна боя,или рядък латекс.
Зависи какво имаш предвид под "става". Kомшиите два пъти си пребоядисваха варбурга с боя за автобуси на аванта. Е "става" като на капчици, ама акт за лошо пребоядисана кола не са получавали. А сега таков ефект може и да е интересен :? Но в подобен случай миенето се влошава :( .
fbr - майстор
kozl написа:
Kомшиите два пъти си пребоядисваха варбурга с боя за автобуси на аванта. Е "става" като на капчици, ама акт за лошо пребоядисана кола не са получавали. ( .
Съседката (инженер), собственоръчно беше си боядисала Ладата с валяк, и ако не се вгледаш съсредоточено, не се забелязваше.
lyubohar - майстор
Да,като гледаш от 20м.не се забелязва. :lol:
Такива буркани от прахосмукачки съм ползвал години наред да си боядисвам стените.
Отначало с посна,после с латекс,ама много рядък.Кой знае колко съм вдишал. :x
За блажна боя не става-проверено.Е,зависи от критерия де.
Моя е-ако не стане като боята на нова кола,значи не е добре.

Тема "Откъде да намеря ръчен(устен)пулверизатор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: