Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
краси иванов - специалист
Аз такъв специализиран за латекс не съм виждал,не съм и чувал,пробвал съм се ,но е голяма мъка.Понеже дюзите са фини и трябва да разреждаш доста боята,а тя се улива,а и става голяма мъгла.

За духалките:това което си показал мисля,че е мембрано,абсолютен боклук.Аз ти говоря за тези който са WAGNER W 560 и Bosch PFS 55 .Това са най-евтините модели от по -добрите машини.Със сигурност със тях става да се боядисва латек и то доста добре.Постояно ги ползвам
kotyo - специалист
Ако намериш дюза над 2мм за твоя пистолет- пробвай, с по-малките е жива мъка и голямо пудрене.
Да, това на снимките е точно този, за който говорех. При него и с блажното трябва си факир( ако държиш на резултата), а латекса е висша форма на мазохизъм..
ivanovrg - специалист
аз отдавна се навивам за един вагнер (тони ми го спомена),но още карам с валяк и четка

не съм работил с бош или пайнт зум
но гледах как един колега се мъчи с един бош с лак за дърво
трябваше да се напръска един навес-нищо не стана
беше го взел от някой да го пробва
ядоса се и отиде да си вземе компресора и пистолета и свърши работа за нула време

една комшийка си боядисва гаража са пайнт зум(нали го дават за непрофесионалист)
голямо мазало-ужас
колкото имаше по стените-толкова и по тавана
да не говорим че стените на нищо не приличаха

трети случай
в магазин човек ми предложи пейнт зум за 100лв
после си призна че боядисвал в тях и било много зле

П.п
като гледам описанието на машинките
едно време имаше едни капачки за буркани с една фунийка отгоре
на широката страна се закача маркуча на прахосмукачката(старите можеха и да духат)
а от другата пръскаше боята която си увлича въздуха от буркан апрез една тръбичка
На ви пеинт зум
rockwall - майстор
Ясно !

Изображение

Благодаря !
M.Yankov - специалист
Здравейте темата е стара, но нямаше къде другаде да направя консултация.

В нета, отскоро, масово са плъзнали едни такива, електрически "пистолети за боядисване" за по 20-30лв. "къде не съм ги дал" си казва човек за такива суми :-D Ама въпроса ми е дали някой се е излъгал да опита нещо такова.
Имам една бесетка за боядисване и доста дървении. (за битов кът) Ползвам трансфотматорно масло. По принцип ми се занимава, но взе да ми омръзва тая четка. Не ми остава време за друго.

Ето го китайското чудо
Изображение
Изображение
EDI - майстор
Те от много години са плъзнали.За неотговорно боядисване ще свърши работа.
Знам, че темата е доста стара но ще ви споделя личната практика с такъв пистолет над 6 години. Прочетох доста от коментарите и повечето са доста негативни, не знам хората който ги пишат дали са използвали такъв инструмент! Малко предистория, преди доста години реших, че трябва да си купя такъв пистолет, споделих с жена ми. Тя ме попита за какво ни е, а аз и отговорих, че ако си купя ще боядисвам апартамента всяка година с цвят по нейно желание, беше шега. :lol: (хората са казали, внимавай какво си пожелаваш, че може да се сбъдне) Взех си въпросния пистолет Green Tool RD-SGC02, взех го на промоция за 50лв. И сякаш предизвиках съдбата. В апартамента се появи голям проблем с влагата, всяка зима прозорците бяха във вода като от водопад и стените мухлясваха. Съответно всяка лято боядисвах, с въпросния пистолет. Миналата година реших проблема с влагата, ако някой го интересува как да ми пише на лично, да не се обяснявам тука. И тази година боядисах за последно надвамя се, или поне през по голям период, а не всяка година :lol:

Та да минем към практиката, с пистолета се работи много лесно и доста бързо. Латекса трябва да бъде разреден. Аз го правя 600мл латекс 200мл вода. Ако е много гъст започва да пръска едри капки и става много грозно. Стая 20м2+ я боядисвам за 20-25мин, тавана и 4-те стени. Ако цвета е същия една ръка е достатъчна, ако се сменя цвета, две ръце. три не ми се е налагало да правя. Също така е и доста икономично, една кутия от 2.5л ми стига за една стая, дори остава ако минавам един път. Латекса изсъхва много по бързо от колкото боядисано с валяк. Ако трябва да минавате втори път, и сте в края на сетана, началото почти е изсъхнало, и можете да започнете почти веднага без да се притеснявате, че ще повдига долния слой като понякога става с валяк. Това бяха плюсовете.
Минусите са, че доста цапа. Ако трябва да пазите мебели и под (както беше при мен) и не е покрито добре после пада голямо чистене. Пистолета прави голям и фин облак който се навира навсякъде, тялото което създава въздуха, духа доста силно( и е много шумно) и ако найлоните не са залепени добре, започва да ги повдига и съответно сава мазало :|. Ако стаята е празна и не трябва да пазните нищо, всичко става като на магия, за по макко от 20 мин е готово. Отсичането с пистолета е трудно, изисква предварителна подготовка.

За мое улеснение, направих модификация на пистолета, махнах оригиналния маркуч който е 1.5м и сложих друг 3м но по тънък за да компенсирам по голямата дължината за да не се променя налягането. Така вече не ми се налага да нося тялото постоянно с мен. То вече стои на земята а аз обикалям само с пистолета. Доста по лесно е.
Това е от мен, дано да съм полезен на някого. Доволен съм от боядисването с пистолет и така ще боядисвам винаги. А повода поради който реших да пиша е, че съм решил да сменям пистолета, спрял съм се на Wagner W400 но не намерих никакви мнения и отзиви. Хората спряха да пишат вече по форуми, ако ти трябва някакво мнение трудно се намира. Така, че ще го взема на моя отговорност. По натаък ще драсна някои ред и за него. А стария отива на село където ще служи вярно и безотговорно още някоя друга година :lol: :lol:
Lisko - майстор
в sgc07 версията "тялото" е значително умалено.
vencil - специалист
Някакво мнение за WAGNER W180P Set, това ще се справили с латекса (дори да се наложи да е по-разреден) имам Wagner W615 I и върши много добра работа но изключително шумен и страшно духа (такъв вятър прави че...) и става мамата си след него..... за открито е перфектен. Иначе да икономичен е и много бърз ама си е тегав си е за апартамент.

Тема "Боядисване с латекс с ел. пистолет?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: