Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
toni_g79 - специалист
краси иванов написа:
toni_g79-колега,изказваш се доста неподготвен и тона ти е много детски,винаги съм те смятал за профи,ама като гледам какви работи пишеш..
Момчето е дало доста вярно и обективно описание което е абсолютна истина,незнам как,не го е домарзяло даже.
Реклама или не това е така,както го е описал и ще бъде полезно за тези,които търсят такова инфо.
Глупости са твоите изказвания,защото ти е трудно да пруомееш,че такава китайска-евтина машинка може да боядисва като такава профисионална.И почваш да осъзнаваш как си се набутал с машина за 3-4 бона,а тя ти стой в склада,и не и идва реда да изкара парички,а китаиските бачкат.
Света се променя и ние с него,който не иска да си стои в склада.

Скоро направих запитване до Вагнер каква е разликата в качеството на боядисване с машина от 250лв.и с друга такава от 1700лв.Отговора беше -НИКАКВА,разликата е дължината на обхвата и работните часове на частите.
Краси ,машината която имам си е избила парите десетократно донесъл съм си я от друго място.Там не е на такива безумни цени като тук,и грам не съжалявам,че съм я взел ако това си мислиш.А колкото до съпоставянето на двете машини съм оправял поразии на стени от тези духалки.И преди съм писал тук,че не съм ползвал нито един от двата,но имам компресор с пистолет(AmPro),който не се различава по начин на работа от гореспоменатите(предполагам,много въздух с малко боя),и знам какви са му възможностите,както ти писа става за малки детайли и то с блажна боя,понеже съхне доста по-бавно от латекса.Латекса съхне прекалено бързо за тези цикалки и искам да видя как ще направиш цяла стая макар и с един цвят.Ако имаш възможност го направи със снимки в детайли и ако може да е на нов ГК и по посока на светлината.Аз знам какви петна ще се получат,и ти ще се убедиш.Иначе за грапави мазилки може и да стане ако имаш достатъчно нерви.Разликата в цените на различните машини се определя от количеството боя за минута,и от максималния размер на разпръсквателя който може да се сложи.Повече боя за единица време гарантира по-равномерното и разпределяне,да не говорим за икономисаното време.Моят примерно пръска към 2лт. в мин. изобщо според теб може ли да се сравняват двете неща?Ако пък ползваш лъскава боя с тези машинки на стена ще се видиш в чудо,пробвай някога ако имаш възможност и пак пиши ще се радвам да ти прочета мнението...... :partyman:

Aко ще си говорим за ел пистолети ето един който върши някаква работа
http://www.graco.com/Internet/T_PDB.nsf ... rueCoatPro
Тук можеш да видиш как пръска и да го съпоставиш с това което си ползвал ти,и да разбереш дали изобщо може да се съпостави и спори ...... http://www.youtube.com/watch?v=zNzzWqD-6T8 ...... няма нищо общо с рекламираните пейнт зооми и други подобни.За тези които незнаят нека изгледат и как пръска ПАЙНТ ЗУУМ извън рекламата http://www.youtube.com/watch?v=M7YNazQS ... re=related ,нека всеки сам си направи заключението :wink:
краси иванов - специалист
Отговарям ти най-искрено:
Начина на боядисване и ефекта от него е абсолютно същия с боша и вагнера съпоставен с примерите ,които си дал с Гракото(не се бъркаи с мембраните духалки които плюят боята).Но както се вижда е необходимо да се навеждаш при всеки вертикал на стената.За мен е неудобно да се боядисва с каквито и да е пистолети,машини,компресори и т.н.,като цяло.,защото основно работя на обитаеми и претрупани места.Но със сигурност те си имат своето предназначение в сферата,където валяците не стават.
Да не говорим за постояното напрежение на работа и непоправимите бели ,които стават с пистолети.С валяка е доста по спокоино и имаш възможност за голямо отворено време за поправки.
Описал съм за какво го използвам,единствено мога да вметна и че слагам често грундове с него.
Правил съм и цели стени,не съм имал проблеми с петна,линии или нещо си.Но това не значи ,че друг няма да има проблеми.НО предпочитам валяк.

А за примера с пеинт зума просто не е подходящ.По-скоро показва как всеки си неграмотник и невеж,си мисли,че валяка му е виновен и с пистолетчето ще е бог.Ами то даже настройка не си направи на боята,не виждаш ли,че само въздух излиза,а да не говорим,че едно тиксо не сложи на лайсната,и не докара боята до нея.После като го направи това и допълни боята до края ще се получи петно между двете и кой ще е виновен после-ами пистолета,а не некадърния.

Та извода ми е,че пистолетите си вършат работата за определени неща,и даже са незаменими от валяк или четка и обратното.
Е можело и по-цивилизовано и обективно да си говорим.(знаех си,че може) :partyman:

А за определени снимки или клипове,честно мързи ме.За да добиеш представа,ако искаш хвърли един поглед на сайта ми,всичко е изпълнено лично от мен:burgas-remonti.com
Аз пък ще кача до 3 дена снимки на една стая, която боядисах с пейнт зума - стени и таван, и то с различни цветове, отсичане.
Площта общо беше около 66 кв. м. Боядисах стените за около 2 часа и половина. Отсичането ми отне около 1 час - лепене на найлонови ленти с хартиено тиксо, и след това става бързо без да се вторачваш да не изкривиш, само боята не трябва да е много рядка, че може да се стече и да попадне зад тиксото и след отлепянето му да се установи наличие на петна.
Този пистолет на Graco действа добре, но не мисля, че е по-добре от пейнтзума, просто еднакво пръскат.
Латекса съхне бързо от въздушната струя и се трупа по отворите на дюзите, затова трябва да му се хване чалъма и да се почистват от време на време, па макар и с пръст.
Todor - специалист
nikitheflame написа:
Този пистолет на Graco действа добре, но не мисля, че е по-добре от пейнтзума, просто еднакво пръскат.
Едва ли пръскат еднакво. Нямат общо в принципа на работа. Гракото е на безвъздушен принцип за разлика от пейнтзулума.
marto - специалист
toni_g79 написа:
..
На това акумолаторното GRACO да знаеш каква му е цената??Супер е
svetliopi44 - Чирак...
Колеги , решил съм да си направя подарък.
Някой рабтил ли е с тая машинка ,или да е чувал добр или лшо за нея?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CPa1ngEqkXk[/youtube]
toni_g79 - специалист
viewtopic.php?f=25&t=34718
Вземи си такъв,който не е с контейнер,а засмуква боята от кофа,много по-лесно е за подръжка.С тези контейнери ще си е цяло приключение почистването.И много ще се замислиш дали да пръскаш с блажна боя ако ти се наложи,докато с другите няма да имаш пролеми.......пък си и трябва цедене на боята.
Todor - специалист
marto написа:
toni_g79 написа:
..
На това акумолаторното GRACO да знаеш каква му е цената??Супер е
На Mini max-a e е 590 евро фиксирана от "Грако" за цяла Европа.
Инфото е от 18.09.
toni_g79 - специалист
На Mini max-a e е 590 евро фиксирана от "Грако" за цяла Европа.
Инфото е от 18.09.
To само по цената може да се каже дали изобщо може да се говори за сравнение между него и зуума,при условие,че и грако има въздушен модел за по 90$.Изобщо мисля,че е безмислено да се сравняват двата модела :partyman:
wentii - специалист
nikitheflame написа:
Аз пък ще кача до 3 дена снимки на една стая, която боядисах с пейнт зума - стени и таван, и то с различни цветове, отсичане.
Площта общо беше около 66 кв. м. Боядисах стените за около 2 часа и половина. Отсичането ми отне около 1 час - лепене на найлонови ленти с хартиено тиксо, и след това става бързо без да се вторачваш да не изкривиш,
Нещо се забавиха снимките,колкото за отсичане с тиксо-предизвиква само смях!

Тема "Боядисване с латекс с ел. пистолет?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: