Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
toni_g79 - специалист
bikerider_ написа:
E, то опаковането и облепването са си част от работата. С валяк също се цапа много, пръска и ако не е добре маскирано всичко, става една малка кочина. Питам, понеже четох, че за тавани били удобни тези машинки, а аз имам разни декорации но таваните и няма да става с мече, а само с четка или гъба.
Ако си решил да си дадеш парите на вятъра,пробвай.Опаковането при пръскане трябва да е много по-добро от валяка,предвит мъглата която прави.И се замисли с тая "цикалка",колко пъти ще трябва да минаваш тавана за да стане равномерно.Само ще ти дам пример,че за един таван с професионален спрей отиват към 6-8кг боя,за около 5 мин си готов,замисли се с тоя плювалник кога ще нанесеш толкова боя.И после стените пак трябва да ги минаваш със четка и валяк!!!
peter_m - специалист
bikerider_ написа:
Ми то са едни корнизи, фризове, които за да се боядисат с мече, то трябва да е късо и като топка, за да хване всички детайли.
А колкото до облепването - на 1 мнение сме, така че дали пръскано или с мече, тази работа не е фактор в полза на единия или другия метод.
Наскоро боядисвах целия етаж. 1 нормален валяк, 1 малък (около 10 см и около 2 см в диаметър (около дограмата, където е обърната и няколко труднодостъпни места), малка четка тип детска за рисуване (за след като махнах тиксото ако някъде има леко да оправя (за перфекционизъм) и една четка за корнизите от стиропор (тях ги пробвах с ваяк за ъгли, но не ми хареса).
svetliopi44 - Чирак...
Аз пак твърдя ,че с валяк и четка и без да покривам ще цапам далеч по-малко да не кажа и хич отколкото ти с пистолет колкото и щателно да покриеш...
wentii - специалист
Наскоро боядисвах целия етаж. 1 нормален валяк, 1 малък (около 10 см и около 2 см в диаметър (около дограмата, където е обърната и няколко труднодостъпни места), малка четка тип детска за рисуване (за след като махнах тиксото ако някъде има леко да оправя (за перфекционизъм) и една четка за корнизите от стиропор (тях ги пробвах с ваяк за ъгли, но не ми хареса).
[/quote]
Това с тиксото е безмислено-само с четката става много по-бързо и по качествено. Ако пък боядисваш с акрилна боя изключвам българските и някъде отлепи не можеш да го оправиш :-D
Последна промяна от wentii на нед окт 10, 2010 8:44 pm, променено общо 1 път.
housedoktor - майстор
Тиксо използвам изключително рядко и никога за отсичане ,а по скоро за предпазване .При някои повърхности (стъкло на дограма напр .).по- бързо и качествено става ако се почиства после при инцидентно зацапване.Работих точно 5 мин с прехваленият Пеинт Зум .Един клиент си го беше купил .Определено не струва , ,освен за непретенциозно боядисване на огради например ,грундиране или нещо подобно.
bikerider_ - специалист
Пейнт зум не, но гледам разни клипчета на машинките на Бош. Като че ли не са толкова зле, колкото описвате.
Иначе и с валяка капе боя, губи се, колкото и да се цеди на решетка. Отделно е кошмарно да се боядисва стена/таван дори с малки кривини с валяк, предполагам се сещате защо. Колкото до бързината - да, там вече ме притеснява - 5 квадрата за 10 минути хич не е много.
Последна промяна от bikerider_ на нед окт 10, 2010 11:18 pm, променено общо 1 път.
svetliopi44 - Чирак...
Явно искаш да те навиеме или сам се навиваш да си вземеш машинка... взимай щом ти се дават пари за нищо и никакво боядисване на 4 стай .
bikerider_ - специалист
Не се навивам. Смятах, че ще стане по-бързо и лесно с оглед на флинтифлюшките и заврънтулките, които имам по таваните, но... може и да не е по-бързо. Може 4 стаи да не изглежда много, но като се прави след работа, човек гледа как да спести време. Иначе не само 4-те стаи. Тя машинката си остава за всякакво боядисване после - работи и с бои на водна основа.
Shark - специалист
Явно никой не е ползвал Бош, и в другата тема никой не казва мнение. Всички пишат за Пейнт Зум ...., който е за наивници.
toni_g79 - специалист
Shark написа:
Явно никой не е ползвал Бош, и в другата тема никой не казва мнение. Всички пишат за Пейнт Зум ...., който е за наивници.
Принципа на действие е един и същ,за това и разликата не е осезаема,дали ще е пейнтзоом,бош или компресора и пистолета на близкия майстор който изчуква и боядисва коли.
ПРИНЦИПА Е ЕДИН И СЪЩ-много въздух с малко боя :)

Тема "Боядисване с латекс с ел. пистолет?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: