Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
evil - специалист
от две години ползвам бош като този http://www.topmarki.com/bosch-pfs-55-pi ... svane.html за блажно но боядисах и латекса в кухнята ,просто за латекса трябва да е по-разреден и става супер но иска повече ръце естествено
rockwall - майстор
toni_g79 написа:
аз боядисвам с професионална машина Graco или с пистолет с компресор.Не е нобходимо да пръскам пари за да разбера,че между пистолета с компресор и бош няма огромна разлика :)
Скоро си взех компресор и пистолет, но за авто боя

би ли казал какво налягане и какъв като размер пистолет трябват, за да се пръска латекс, за да знам дали ще мога да мина с компресор и пръскане предстоящия ми ремонт... или пак с валяците

предполагам че пистолетът ми, който е 4-ка ще е доста малък за латекс
toni_g79 - специалист
Ами аз компресора и пистолета ги позлвам само за блажно,мнението ми е,че тези с въздуха не са за латекс.От друга страна ако ти се занимава ,пробвай,поне за тавана стените си ги направи с мечето.То и тавана сигурно ще ти се наложи с мечето,но пък поне ще си опитал :)
rockwall - майстор
пистолет с компресор ще пръска ли латекс или не - не те разбрах

показа доста пистолети, които бояисват стени - не ми се вярва тези на клипчетата да мацат с блажна боя по стените
toni_g79 - специалист
Според мен НЕ....... те и много други неща рекламират ,но е друг въпроса до колко вършат работа.....
краси иванов - специалист
rockwall написа:
пистолет с компресор ще пръска ли латекс или не - не те разбрах

показа доста пистолети, които бояисват стени - не ми се вярва тези на клипчетата да мацат с блажна боя по стените

За латекс е пълна хамалогия да пръскаш с компресор,даже е неудачно.Ще ти се стича,няма да покрива и ще ти износва дюзата,понеже латекса има лек абразив.

С тези аматьорските ще имаш по добър резултата,защото са на друг принцип,само че за блажно при тях е опасно заради пластмасовите дюзи.
Както ти е казал колегата,компресора е най-подходящ за блажно.
rockwall - майстор
значи няма пистолети за латекс, които да работят с компресор ???

тези духалки не ги признавам - някъде из форума даже имам снимка на 2-рата или 3-тата, която разбих в една стена

(тя си остана и последен опит де)
краси иванов - специалист
Ами пробвай се,ако не те мързи,но си е мъка.

Само с безвъздушна машина става както трябва.Мисля,че на Вагнер е най-евтината,последно я гледах около 500-600лв.Пълен комплект.

Аз си пръскам постояно с моята духалка и нямам проблеми(Вагнер),е определени неща само де ,но върши работа.
kotyo - специалист
Доколкото помня това, което беше строшил не беше духалка, а вибрационен пистолет. Той в същината си е бутален и безвъздушен, но е толкова капризен към вискозитета на боята и настройка, че ползването му си е жива мъка. За латекс забравяш, освен ако не искаш да минаваш 12 ръце :snakeman: .. С братчедите на пейнт зума е в пъти по-добре, но пак е далеч от истината за големи площи.
rockwall - майстор
аз ли не чета като хората или толкова не мога да разбера

можете ли в прав текст да кажете

ИМА ЛИ ПИСТОЛЕТ, който да пръска латекс и да се захранва с въздух от компресор

Компресорът ми е мобилен и не мисля че е хамалогия с него, ако ще си спестя време

Пистолетите бяха електрически с буркан отдолу и наистина вибрираха, но и духаха.

Не знам дали са били безвъздушни, но не се захранват с въздух де.


Изображение

Тема "Боядисване с латекс с ел. пистолет?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: