Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Shark - специалист
Да разбирам ли, че сте пробвали Бош?
Бош съм сигурен, че не е върха на сладоледа, но мисля, че е една идея по от Пейнт Зум...
Фирма Graco, предлагат професионален пистолет, но струва в БГ 590 евро без ДДС. Graco имат и машини по 250-300$, но са за американския пазар на 110 волта. В БГ предлагат комбинирани за боя и шпакловане и са много скъпи.
toni_g79 - специалист
Shark написа:
Да разбирам ли, че сте пробвали Бош?
Бош съм сигурен, че не е върха на сладоледа, но мисля, че е една идея по от Пейнт Зум...
Фирма Graco, предлагат професионален пистолет, но струва в БГ 590 евро без ДДС. Graco имат и машини по 250-300$, но са за американския пазар на 110 волта. В БГ предлагат комбинирани за боя и шпакловане и са много скъпи.
Не съм пробвал нито пейнтзоом нито бош,аз боядисвам с професионална машина Graco или с пистолет с компресор.Не е нобходимо да пръскам пари за да разбера,че между пистолета с компресор и бош няма огромна разлика :)
Shark - специалист
С кой модел работите? Ако може да дадете малко повече инфо?

Интересно ми е как се процедира в помещение, в което ще се пръскат няколко цвята. С какво пазите готовите стени?
Аз си взех Пейнт Зуум от фирмата-вносител, която е русенска.
Ами принципа на действие е елементарен - компресора създава въздушна струя през гофрирания шланг, която излиза от дюзата през две срещуположни дупчици, а друга част от струята навлиза в съда с боя и изтласква част от нея към дюзата за боя, която се намира в средата между въздушните дупчици, и въздухът от тези дупчици раздухват струйката боя в определена насока и така се оформя формата на струята.
За равни повърхности е по-добре с валяк - по-бързо става. За релефни такива машинката е по-добър вариант.
Иначе ако човек има усет и време да свикне с този начин на боядисване, няма да има проблем.
Виждам, че скоро никой не е писал по темата...
Досега ползвам Пейнт Зум-а си - боядисва безгрешно с латекс, НО трябва да се спазват някои изисквания:
1. Боята трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се прецеди, в дамски чорап например;
2. Да се разреди с малко вода, но да не стане прекалено рядка, защото хем ще се разтича, хем няма да може да покрива;
3. Има вероятност по време на работа пистолета да започне да плюе боята накриво и на едри капки, като причината за това е твърдо замърсяване, залепило се на дюзата от вътрешната страна (люспа втвърдена боя). Затова трябва да се развие дюзата и да се почисти. При прецеждане на боята този проблем намалява до 90 %. Препоърчвам от личен опит, след като се изпразни резервоарчето 3 пъти без пауза, да се измие и изчисти добре пистолета и дюзите с вода и набор от четчици и подходящ твърд и тесен предмет за остъргване на засъхнала боя ако се наложи, след което да се продължи работата с него.Това почистване да става периодично, за да не се трупа втвърдена боя.
Относно облепването... да, отделя се известно време за тази процедура, но ако си му хванал цаката, става бързо, а после пък ще отсечеш бързо и качествено, вместо да се нервиш бавничко с четката.
За облепване препоръчвам да се позлва обикновен оранжериен найлон, защото онзи покривния много "хвърчи" и е неудобен. Аз режа ивици с ширина 20 - 25 см, като на едната страна залепям хартиено широко тиксо през половината, и така чрез него захващам найлона по съответната повърхност.
Относно цапането при пръскане с такъв компресор, в случая с Пейнт Зум - изобщо не е вярно че цапа! Боята си попада там, накъдето си насочил пистолета и няма проблем!!! Даже не е необходимо облепване с много широки найлони, а 15-20 см ивици са напълно достатъчни!
Друго предимство на Пейнт Зум-а е, че не се изморява човек като боядисва с него, също така времето за боядисване е задоволително - бързо става.
И не на последно място - наистина пести боя, т.е. с една ръка се покрива повърхността и не е необходима втора ръка, защото след като боята е с определена гъстота, капчиците, които се залепят по повърхността, не се стичат, и при определено натрупване се получава задоволително покритие. В този случай ако е необходимо се прави 2 или три замаха с пистолета, и готово - продължаваш по-нататък. Тук трябва да се свикне така, че да не се натрупва излишна боя.
toni_g79 - специалист
nikitheflame написа:
Виждам, че скоро никой не е писал по темата...
Досега ползвам Пейнт Зум-а си - боядисва безгрешно с латекс, НО трябва да се спазват някои изисквания:
1. Боята трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се прецеди, в дамски чорап например;
2. Да се разреди с малко вода, но да не стане прекалено рядка, защото хем ще се разтича, хем няма да може да покрива;
3. Има вероятност по време на работа пистолета да започне да плюе боята накриво и на едри капки, като причината за това е твърдо замърсяване, залепило се на дюзата от вътрешната страна (люспа втвърдена боя). Затова трябва да се развие дюзата и да се почисти. При прецеждане на боята този проблем намалява до 90 %. Препоърчвам от личен опит, след като се изпразни резервоарчето 3 пъти без пауза, да се измие и изчисти добре пистолета и дюзите с вода и набор от четчици и подходящ твърд и тесен предмет за остъргване на засъхнала боя ако се наложи, след което да се продължи работата с него.Това почистване да става периодично, за да не се трупа втвърдена боя.
Относно облепването... да, отделя се известно време за тази процедура, но ако си му хванал цаката, става бързо, а после пък ще отсечеш бързо и качествено, вместо да се нервиш бавничко с четката.
За облепване препоръчвам да се позлва обикновен оранжериен найлон, защото онзи покривния много "хвърчи" и е неудобен. Аз режа ивици с ширина 20 - 25 см, като на едната страна залепям хартиено широко тиксо през половината, и така чрез него захващам найлона по съответната повърхност.
Относно цапането при пръскане с такъв компресор, в случая с Пейнт Зум - изобщо не е вярно че цапа! Боята си попада там, накъдето си насочил пистолета и няма проблем!!! Даже не е необходимо облепване с много широки найлони, а 15-20 см ивици са напълно достатъчни!
Друго предимство на Пейнт Зум-а е, че не се изморява човек като боядисва с него, също така времето за боядисване е задоволително - бързо става.
И не на последно място - наистина пести боя, т.е. с една ръка се покрива повърхността и не е необходима втора ръка, защото след като боята е с определена гъстота, капчиците, които се залепят по повърхността, не се стичат, и при определено натрупване се получава задоволително покритие. В този случай ако е необходимо се прави 2 или три замаха с пистолета, и готово - продължаваш по-нататък. Тук трябва да се свикне така, че да не се натрупва излишна боя.
Запази си рекламата на тези боклуци за някое друго място ако обичаш....... всичко написано по-горе е пълна ГЛУПОСТ!!!
ZMeyGorianin - майстор
Абе не знам дали е глупост, но с така оплюваните тука бръмчилки за по 20-30 лв. съм боядисал към 80 м2. стени с фасаген, към 70 м2 тавани на 4 метра от земята с лазурен лак и не знам още колко дреболии като врати с блажна боя, парапети и т. н. Единственият проблем е бил когато не съм измивал добре след боядисване и е задържало буталото. Разглобяване, почистване и сглобяване за 15-20 мин.
Това за домашно ползване. За професионално може и да не стават.
toni_g79, може би ти имаш опит и с машинки от типа на Пейнт Зуум, както и с професионална бояджийска техника, което може да обясни твоето крайно изказване. Аз лично не съм боядисвал с професионален компресор и пистолет, но от това, което видях при използване на Пейнт Зум-а, съм доста доволен и не бих го нарекъл боклук! Като функционалност е доста добър, вече откъм издържливост не се наемам да давам мнение, защото може и утре да ми изгори компресорчето - все пак е китайска машинка. Общо взето съм му избил досега парите поне 3 пъти, и още си работи нормално. Полезна машинка се оказа.
А и аз не му правя реклама, защото не съм продавач, вносител, или нещо такова, а си изказвам впечатленията като потребител!!!
И друго, toni_g79, този тон на писане, който демонстрираш е краен и неуважителен! При други обстоятелства може би щеше да внимаваш повече! :sauer:
краси иванов - специалист
Ползвал съм и Бош и Вагнер(компресорни).Едни и същи са,вагнер ги правят за Бош.
Даже са много добри но зависи за какво.Повечето мнения дадени са абсолютни глупости и противоречат на истината.
Боядисването е много равномерно и можеш да го ригулираш.Силата на тези машини е в боядисването на детаили,мазилки с дребна и едра структора,колони,винкели,тръби,трудно достъпни среди и т.н.
Аз лично за това ги ползвам и съм доволен.Основно си боядисвам с валяк,защото винаги имам над два цвята,а и подготовката е доста по сложна за пистолет.
Ако ще боядисваш в един цвят,става,иначе си е голям филм.И имаи предвид,че ги препоръчват за акрилни бои.Пръскал съм латекс и става,но не смеи с алкидни,че ще хвърлиш пистолета.Дюзите са им пластмаса и ще се стопят от разредителите.
Е дано ти бях полезен като собственик на два пистолета и десетина валяка.
краси иванов - специалист
toni_g79-колега,изказваш се доста неподготвен и тона ти е много детски,винаги съм те смятал за профи,ама като гледам какви работи пишеш..
Момчето е дало доста вярно и обективно описание което е абсолютна истина,незнам как,не го е домарзяло даже.
Реклама или не това е така,както го е описал и ще бъде полезно за тези,които търсят такова инфо.
Глупости са твоите изказвания,защото ти е трудно да пруомееш,че такава китайска-евтина машинка може да боядисва като такава профисионална.И почваш да осъзнаваш как си се набутал с машина за 3-4 бона,а тя ти стой в склада,и не и идва реда да изкара парички,а китаиските бачкат.
Света се променя и ние с него,който не иска да си стои в склада.

Скоро направих запитване до Вагнер каква е разликата в качеството на боядисване с машина от 250лв.и с друга такава от 1700лв.Отговора беше -НИКАКВА,разликата е дължината на обхвата и работните часове на частите.

Тема "Боядисване с латекс с ел. пистолет?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: