Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
bikerider_ - специалист
Здравейте!
Четох доста по въпроса не само теми в този форум, но и намерени с помощта на чичко Гугъл. Мненията като цяло са доста противоречиви - от умерено положителни, до крайно отрицателни. Четох за онзи Пейнт Зуум на Топ шоп(дават че можел да покрие 15кв. м за 10 мин но дали е истина?! :? ), за разните видове вибрационни ел. пистолети на Raider и Wagner, но май не работят с латекс или поне не става качествено?
Молбата ми е, ако някой е работил с подобна играчка и е постигнал задоволителен резултат да сподели марка и модел. Няма да ставам професионален бояджия, но имам да боядисам 4 стаи и 2 антрета, а нямам особено много време да се мацам с валяци. Затова питам дали си струва да троша пари за такава играчка или да жертвам търпение и време и да действам ръчно с валяк? Четох, че буталата им се чупят, че плюят латекса, но не го пръскат на мъгла и т.н. - работят ли въобще ли не? Мерси в аванс за съветите!
housedoktor - майстор
Ясно и лаконично:Не струва
toni_g79 - специалист
И от мен-не си заслужава определено!!!!!
bikerider_ - специалист
Не струва идеята за ел. пистолет + латекс или само за Пейнт Зуум говорите? Аналозите на другите марки също ли са пари на вятъра?
peter_m - специалист
Действай с валяка, особено като ти е за домашни цели (в смисъл нямаш кой знае колко за боядисване). Ако искаш да ползваш пистолет отиваш на доста скъпа техника ... което пак те връща на варианта с валяка.
bikerider_ - специалист
С валяк ще. За домашни условия иде реч, да, но питах за евтините електрически аналози без компресор дали въобще работят - понеже в интернет има различни мнения за тях - от хора, които твърдят, че са боядисали множество стаи с подобна евтина играчка, до такива, които казват, че това е загуба на пари и единственото, което прави едно такова чудо е да "плюе" боята и да бучи.
Има и 3 варианта на машинките на Бош и се чудех дали може да се свърши работа с по-малките от тях, но сигурно ще отнеме твърде много време, ако не се счупят.
svetliopi44 - Чирак...
Гледай сега ... На метростанция Опълченска боядисваха наскоро минералната мазилка с машинка WS Teleshop... Резултата наистина е добър но времето е далеч по-бавно отколкото с мече , да не говорим че осичака и пакетираха поне 2-3 дни за да пръскат 1 ден ... :lol:
Аз се ловя на бас ,че с мече ще боядисам 3 пъти по-бързо от всякакви тяакива простотии... изключчвам единствено безвъздушното пръскане ,но машините там почват от 1500лв. нагоре...
bikerider_ - специалист
E, то опаковането и облепването са си част от работата. С валяк също се цапа много, пръска и ако не е добре маскирано всичко, става една малка кочина. Питам, понеже четох, че за тавани били удобни тези машинки, а аз имам разни декорации но таваните и няма да става с мече, а само с четка или гъба.
peter_m - специалист
За отсичането има много изписано ... независимо как боядисваш няма да ти се размине. Облепянето на прозорци, покриването на мебели ако имаш и т.н. пак няма да ти се размине независимо от метода на боядисване ... а за декорациите - има и малки мечки ;) ... това за четката го забрави (освен ако не е крайно наложително или искаш "драскан" ефект)
bikerider_ - специалист
Ми то са едни корнизи, фризове, които за да се боядисат с мече, то трябва да е късо и като топка, за да хване всички детайли.
А колкото до облепването - на 1 мнение сме, така че дали пръскано или с мече, тази работа не е фактор в полза на единия или другия метод.

Тема "Боядисване с латекс с ел. пистолет?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: