• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Emerald - модератор
Dimany написа:
:shock: Тия шарки не са ли правени с някакъв шаблон, изглежда като тапет :? Правил съм мазилки в доста бани , но само се импрегнират и полират със съответните пасти за материала ,за да издържат на влагата . За силикон и гипс нищо не съм чувал . Венецианските са емулсия от акрилни смоли ,мраморно брашно, оцветители и пълнежи ..... П0-големи снимки имаш ли на тази баня , че ми стана интересно ..... :)
Нямам за съжаление по-големи снимки. Гледах ремонта на тази баня по телевизията- не мога да ти опиша каква красота е. Снимката нищо не показва просто.
Значи, там положиха някакъв грунд (предполагам специален за венецианка?), който изглеждаше кафяв, направо шоколадов. Мисля, че така си се продава и не е оцветяван изкуствено. Върху него нанесоха бронз и стана сатенено екрю (старо злато). И после с пластмасов шаблон нанасяха венецианската мазилка, която смесиха предварително с гипс и силикон. Нанасяха със шпаклата директно върху шаблона. Самата мазилка е матова също в някакво екрю, шаблона е мнооого тъничък, но се получи съвсем лек релеф и невероятно красива структура между сатен и мат. Направо съм влюбена в тази стена. :?
Louis_Cypher - напреднал
Що се отнася до техниката на изпълнение http://www.behr.com/behrx/expert/activi ... av=noSteps

Тънкостта, обаче е другаде. С какви петна, каква текстура получаваш. Там, всеки майстор си мълчи.

А някой знае ли как човек да се сдобие с вакса за полиране? Освен в Бриколаж. Някакво менте?

P.S. Ако има някой, който искам да пречукам, това със сигурност са Кирил и Методий. Това го пиша вече 10 мин.
Аз си взимам ваксата от магазина, където и венецианото-Пловдив,ул. Карловска.От там пазарувам на TITAN
nakatasan - специалист
Здравейте, бих желал да попитам минималната разфасофка на тази вакса колко е? Цяла кутия доста скъпо излиза, а на мен ми трябва вакса за около 4 кв. м. баня.
Поздрави
  • 1
  • 2

Тема "Венецианска мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: