• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Dimany - специалист
Един от доста актуалните ефекти за декориране в момента .По едно време се беше поизтъркало но сега пак запо4наха да го поизползват, за мен ли4но си е класика :-D

Прикачен файл

_'wkdlswoebvlk.jpg
_'wkdlswoebvlk.jpg (33.69 KиБ) Видяна 20341 пъти

Прикачен файл

bar4.jpg
bar4.jpg (35.51 KиБ) Видяна 20341 пъти

Прикачен файл

porfl'sdfdf.jpg
porfl'sdfdf.jpg (43.84 KиБ) Видяна 20341 пъти

Прикачен файл

0jadt.jpg
0jadt.jpg (48.83 KиБ) Видяна 20341 пъти

Прикачен файл

0jmda.jpg
0jmda.jpg (37.96 KиБ) Видяна 20341 пъти
Emerald - модератор
Защо ни го показваш Димани? Сигурна съм че няма тук човек който да не знае що е то венецианка, пък и е обсъждана не веднъж. Снимки в нета има колкото искаш и с доста по-добри ефекти. Тези твои ли са?
masteradmin - майстор
ами добре ги е качил колкото повече снимки толкова по добре, да не говорим, че бара и цветовете доста добре, а също и пода :)
Dimany - специалист
:? Уж търсих по темата да не се повтарям .......ама не намерих нищо за тия мазилки , или поне не са в този раздел , пък май тук е мястото .Както и да е ....sorry ,ще мисля друга тема ...между другото да , аз съм го правил :) А за интернет .....то май не само ефектни мазилки съм чувал ,4е има там ....а ?! :lol:
Emerald - модератор
О, браво! =D> Щом ти си го правил мястото на темата е може би във "вашите ремонти". :?

А щом така или иначе си я открил, разказвай! Това професия ли ти е? Твоето жилище ли е? За пръв път ли слага венецианка? Какви материали използва? :roll:
Dimany - специалист
Просто исках да чуя мнения изобщо за "венвцианките" ,но щом питаш ....не е моето жилище , не ми допадат цветовете :-D Това е моето [Изображение ][/url] А на бара съм съм използвал най-евтиния след българския вариант- TITAN ,(май в германия се прави) Мммда ....не ми е за първи път :wink: работил съм с ALGANTICO на BRILLUX , STUCCO MITIKO на OSAKA , OPUS (MARMO, STUCCO) на FRACTALIS , COCCIO ANTICO и RAFFAELLO на OIKOS , SPATULA STUHHI ............. и бла бла , както и всичките им останали ефекти .
Emerald - модератор
О, най-сетне майстор по венецианска мазилка! Жалко че не си в София. :?

Би ли казал с каква шпакла работиш?
Dimany - специалист
Шпакала ? В смисъл за инструмент ли питаш ? Тези са на OIKOS , според мен най-добрите :)

Прикачен файл

IMAG0005.JPG
IMAG0005.JPG (69.33 KиБ) Видяна 20169 пъти
Emerald - модератор
Доколкото знам трябвало да са със заоблени ръбове- специални за венецианка... :? Това ли са? Че се начетох по разни сайтове за фантастични цени на инструмента и че с друг не ставало... :? И въобще...много трудно било да се намерят такива и майсторите ги купували от Италия само.

Димани, би ли взел отношение по един много стар мой въпрос относно венецианката? Значи, аз от тогава доста се просветих по въпроса, но остана неизяснено добавянето на гипс и силикон... :? Правил ли си венецианка в баня?
Интересно ми е за какъв силикон става въпрос и в какво съотношение трябва да се смесят?

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... D%F1%EA%E0
Dimany - специалист
:shock: Тия шарки не са ли правени с някакъв шаблон, изглежда като тапет :? Правил съм мазилки в доста бани , но само се импрегнират и полират със съответните пасти за материала ,за да издържат на влагата . За силикон и гипс нищо не съм чувал . Венецианските са емулсия от акрилни смоли ,мраморно брашно, оцветители и пълнежи ..... П0-големи снимки имаш ли на тази баня , че ми стана интересно ..... :)
  • 1
  • 2

Тема "Венецианска мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: