• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Здравейте! Аз съм непрофесионалист, а потребител, който иска сам да си боядиса окачените тавани и стените. Извинявам се ако се намесвам в групата на професионалистите, но искам професионално мнение. :o
Въпросът е, че имаме вече положени окачени тавани, шпакловани по фугите и съответно със зони, на които се вижда гипскартона във всички стаи. В една от стаите майсторът ни боядиса вече, но таванът с бялата боя не изглежда равномерно боядисан и е грозно. Сега друг майстор ни каза, че таваните на останалите стаи задължително трябва да изцяло шпакловани и чак тогава да се боядисват, защото ще се получи отново нееднороден цвят. Какво е вашето мнение? И какво препоръчвате за вече боядисаната стая? Благодаря!
П.П. Майсторът, който боядисва стаята, мисля, че не използва грунд. Дали от това идва проблема или наистина от липсата на шпакловка?
toni_g79 - специалист
plamabull написа:
Здравейте! Аз съм непрофесионалист, а потребител, който иска сам да си боядиса окачените тавани и стените. Извинявам се ако се намесвам в групата на професионалистите, но искам професионално мнение. :o
Въпросът е, че имаме вече положени окачени тавани, шпакловани по фугите и съответно със зони, на които се вижда гипскартона във всички стаи. В една от стаите майсторът ни боядиса вече, но таванът с бялата боя не изглежда равномерно боядисан и е грозно. Сега друг майстор ни каза, че таваните на останалите стаи задължително трябва да изцяло шпакловани и чак тогава да се боядисват, защото ще се получи отново нееднороден цвят. Какво е вашето мнение? И какво препоръчвате за вече боядисаната стая? Благодаря!
П.П. Майсторът, който боядисва стаята, мисля, че не използва грунд. Дали от това идва проблема или наистина от липсата на шпакловка?
Проблема ти е в "майсторите" (не е нито в липсата на цялостна шпакловка,нито от липсата на "воден" грунд);) какъв латекс ползваха,ако е някой евтин,му трябват повече ръце за да покрие хубаво.....
Аз за майсторите си знам :) За този, който ни боядисва не искам да чувам. :) Използва боя "Superweiss" на Genius, немска от Баухаус. Въпросният майстор каза, че я е нанасял на 4 ръце.
Сега сме взели бялата на "ЛЕКО" за останалите помещения и цветните са на "Декоратор", като сме решили да грундираме преди боята. Чудим се просто, дали да хвърляме още пари за шпакловане на целия таван или може да си боядисваме така директно върху гипскартона?
VLADO66 - майстор
Не шпакловайте.А Лекото-бая ръце ще отхвърли :wink:
Благодаря ви за отговорите! А какъв грунд препоръчвате при използване на тези бои?
От българските ,Артефикс е за предпочитане.
  • 1
  • 2

Тема "Латекс върху гипскартон?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: