• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
nikolov333 - майстор
Да се чудиш, там що може, пък при нас не.. :axe:
agj - майстор
И при нас може!Миналото лято боядисвах апартамента,и сега нямам никакъв проблем да нанасям корекции с боя по стените.Даже наскоро изкъртих доста от шпакловката ,възтанових изкъртеното и го боядисах,и не са личи изобщо!
nikolov333 - майстор
Може, но само с много малко видове и марки бои.. Да не говорим, че има едни дето тонират с машини по каталог, но не знам какви са им пигментите с които зареждат машината, та накрая цвета е далече от каталожния и по-някога не могат да го получат същия втори път.. :-D :rolleyes:
kozl - майстор
A па като се нагълта с прах латекса (с годините) и нема уцелване на същия цвят.
Lisko - майстор
Колеги радвам се че тоя път никой не ме е разбрал грешно, че често пъти ми се е случвало да излезе като че ли съм се изцепил да се похваля. Аз се хваля само с нещата дето лично съм изработил, а те нито са много нито са върха на сладоледа.

Ако раздувам чат пат как е в Канада, идеята ми е двояка - да дам информация която може да е интересна за някого и да получа обратно информация - как стоят нещата в България. В случая бях 50/50 не/сигурен има ли такива неща при вас, с уклон че има. В крайна сметка не разбрах, щото май виждам различни мнения.

По отношение на каталога също не ми стана ясно как работи при вас системата.
Тука работи така - в магазина има голямо табло с много хартийчици, примерно 5х3см. Харесваш си хартийчица с твоя цвят, ако искаш може да си я вземеш за в къщи ако трябва да се избира, сравнява, семейството да каже. Има две или три таблА с тия цветни хартийчици - за различните производители.
След това отиваш при служителя дето забърква боята. Той те пита каква основа (има 3 вида, това съм го писал и преди - с различна покривна способност (цветът е едно на ръка) и различна цена, след това те пита по една скала на лъскавост/матовост която не помня 7 нива ли беше - кое ниво искаш. След това взема хартийката. На нея има име на цвета с думи (за по-лесно помнене) а има и код. Вкарва кода в машината, слага кутията (3.78 литра = 1 галон) в машината, натиска копчето и боята почва да се прави. Накрая те информира че ти плащаш реално базата а цвета е бонус, сиреч може да дойдеш пак с кутията и да кажеш - ма може ли малко синичко да добавим. Отговора е - може и е безплатно.
След като свърши бъркането, мацва малко върху капака и го затваря. Един вид да си личи какво има в кутията. Ако искаш да видиш как изглежда изсъхнала, мацва на парче дърво и му духа със сешоар да изсъхне.
Отделно на капака ти лепва и една кръгла лепенка с отпечатани на нея числата които дефинират еднозначно цвета.
При вас не е ли същото или кажи речи същото?
nikolov333 - майстор
По принцип и тука е същото, но дефакто корекциите не се получават добре по няколко причини, като основната е лошото качество на много от компонентите и оцветителите, които се влагат и екологичните и здравни изисквания към боите, плюс скапаните машини, които ползват за тониране им. Някой от машините не са подменяни никога и работят на магия. В Канада сигурно не са чували поговорката "Сиромах човек, жив дявол..", а ние имаме и още една "С пръдня, боя не става", което си е точно по темата, но опитите да го опровергаем у нас, продължават..
kozl - майстор
По принцип е така. :roll: Та тоя принцип не е измислен у нас, прилага се и тука. Но националните черти на приложението явно се отразява на оцветлението :-D
От професионалния опит, но не с латекс, а с лак за дървени повърхности Ремерс. Има смесителна машина с процесорно управление, има каталог с номера - нема пълно съвпадение. И това докато лака е все още нов, защото с времето си променя цвета. Все пак е на външно изложение.
С латексите - ами още по-голема каша. На пазара има много марки от различни производители, но дори и да е един и същи производител и има разлика в партидите за един и същи номенклатурен продукт, произведен в заводски условия.
Имаме проблеми и с мазилките. Доставяме за едната фасада, на следващата доставка за другата фасада - разлика в цвета :shock:
Е има и съвпадения и вероятно статистически съвпаденията са повече за марковите продукти и дисциплинираните дистрибутори, но пък по-ниската цена е притегателна, за да има повече причини за разлика в цветовете, па и луд на шаренко се радва :lol:
Та докато писах по темата се сетих за нещо подобно по принцип случило преди повече години - от Татовото време.
Та беше време още учех в техникум "Хр.Ботев" и в Парка на свободата срещу сградата на Българско радио направиха кафе. Всичко нова доставка в кафето, включително и машините за кафе. Да ама машините пущаха само къси кафета и ората се сърдеха, оти като нема количество и народо се мисли за измамен. Та лично съм присъствал на случаи, когато "измамените" протестираха, че ги лъжат с количеството :shock: Та машините в последствие беа побългарени с допълнително копче да добавя дължина на кафето.
И в тоя ред на мисли се сещам га бехме млади индженере, интелектуалци си поръчваме кафе без захар, а бармана се чуди "А бе аз кафе не им слагам на тия - кво пият тогава :? "
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с боядисване с латекс...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: