• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
alonso - напреднал
Здравейте, дадох сумати пари за шпакловане, а шпакловката на много места се напука. Онзи педер*ст (искам да си го напиша) майсторът, дето се представяше за най-големия майстор на 3 крайбрежия, се крие и не мога да се свържа по никакъв начин с него, т.е. от тук нататък трябва да си чукам самостоятелно главата.

За какво иде реч - мазилката в апартамента беше варо-пясъчна (май). Върху нея майсторът маза Saten Rigips за изглаждане. Със сигурност не е грундирал преди полагането на сатена. И така... стената на места бие на кухо и на много други започна да се напуква. Сега се чудя какво да правя - отново да давам пари за шпакловане - просто не мога! Какви са вариантите ми в случая? Мислех за тапети, но по проект не трябва да има тапети, ще се съсипе всичко. Има ли боя, която по някакъв начин да покрива подобни пукнатини? Пукнатините не са широки, тънки са като косъм, но на места са дълги. В случая може ли да се ползва някаква друга боя, освен латекс (той явно, че не става), която да е с приблизителен краен резултат като при латекса? Силиконова, фасадна? Предполагам, че трябва да е адски еластична...

Има ли оправия това чудо? Моля ви не ми предлагайте да се прешпаклова, защото няма да издържа втори път.
alonso - напреднал
Благодаря за предложението.

От вчера се ровя за бои и грундове, които да свършат работа и попаднах на това:

http://www.vamko.com/polisel-5in1.php

Обадих се на въпросната фирма и ми казаха, че заличавало пукнатини, които са като паяжина, т.е. като моите. Доста е скъпичко, а дали ще има файда Господ знае.
housedoktor - майстор
Хайде да ти предложа далеч по-евтин вариант.Вземаш тубичка акрилен уплътнител ,поставяш малко и разнасяш с влажна гъба по пукнатините.Изчистваш добре излишното ,докато не е засъхнало, след 2 дни грунд и латекс и си готов
disem - специалист
Ето още по-евтин вариант. Минаваш с латекс и всичко изчезва и надали пак ще се появи. Ако се появи, минаваш пак само пукнатините. Предвиди си да имаш резерва от избрания цвят.
alonso - напреднал
Когато пукнатината се мине с латекс, лъсва още повече, така че това не е решение. Май забравих да спомена, че боядисвахме с леко сребърни йони, а той е ронлив като изсъхне. Ще взема от този грунд и след това ще боядисам с латекс Левис. Казаха ми, че бил със силиконови частици и след изсъхване ставал като гума. Дано да е така.
alonso - напреднал
Housedoktor, това е вариант, но така ще се заличат само текущите... въпросът е да се предотврати появата им изобщо.
housedoktor - майстор
Мисля,че е малко вероятно да се появят други ,а съвсем малките пукнатини се покриват и само с боя дори.
alonso - напреднал
Така... продължавам с впечатленията. Бях днес в едно магазинче за бои, представител на Levis. Продават гръцката Chrotex, Левис и Дулукс. Направихме директно сравнение за еластичност между 3-те. Намазахме на един лист от 3-те бои. Още при нанасянето си личеше, че Левис покрива най-добре, а след него Chrotex. От Дулукс се наложи да сложим повечко. Така... и най-важното - след изсъхване и огъване на листа, Дулукса направо се напука и отрони! Chrotex-а и Левиса мога да кажа, че са еднакви по еластичност - огъвах листа, докато накрая сам не се скъса, но и при двете бои не се получи никакво напукване. Разликата в цената между Chrotex и Levis не е малка, а като качество май няма голяма разлика.

След този тест, ако съдя по издръжливостта на боята Dulux, вече не смея да дам 150 лв. за 10 л. грунд Dulux. Може и да греша, но не смея. Мисля си, че дори самите бои на Chrotex и Levis при еластичността, която показват, биха били достатъчни за покриването на пукнатини.

Housedoktor, не знам дали споменах, но след нанасянето на леткс леко със сребърни йони, пукатините, които имах и по ГК тавана, лъснаха като за световно и се наложи да прешпакловам фугите, така че не всяка боя би могла да се справи с покриването на тези проблеми. Леко, а дори и Дулукс (след днешния тест), със сигурност не биха могли.
toni_g79 - специалист
Как сравнявате тази еластичност на боята,изобщо имате ли си идея една марка боя колко вида бои има,като състав и гланц :-D Това,че една боя минути след изсъхването си,се държи еластично незначи,че след няколко дни няма да се троши при прегъване.Ако искаш малко по-еластична боя трябва да вземеш semigloss,a не mat.Въпреки,че в твоя случай ако имаш новопоявяващи се пукнатини по шпакловката нищо няма да те спаси........
  • 1
  • 2

Тема "Напукана шпакловка - с каква боя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: