• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
fukarata - напреднал
Здравейте,

Част едната стена и част от тавана ми са сериозно опръскани с олио.
Правих ремонт преди 2г като стените са шпакловани, таванът е гипскартон, който също е шпаклован по същия начин както и стените. След това са боядисани с 2 ръце латекс на боро.

2г по-късно не ми се прави съвсем нов ремонт с прешпакловане, а и няма как точно да стане, защото кухненските мебели са заковани по стените и няма местене.

Има ли някакъв начин да го измия това олио или пък измислен ли е някакъв грунд специално за целта.
Олиото е добре попило в латекса...

Ако се наложи прешпакловане, има ли как да се шпаклова само засегната част, а не цялата стена или целия таван например?

Благодаря!

Прикачен файл

IMG_9833.jpg
IMG_9833.jpg (91.09 KиБ) Видяна 31833 пъти

Прикачен файл

IMG_9834.jpg
от малко по-далеч
IMG_9834.jpg (85.12 KиБ) Видяна 31833 пъти

Прикачен файл

IMG_9835.jpg
Стената от близо
IMG_9835.jpg (92.43 KиБ) Видяна 31833 пъти
torbalan - Дървен философ
що не опиташ със сапун и топла вода...

може пък да се измие... и след това да боядисаш
marian1 - майстор
Колега почисти със сапун вода и меглио, после върху точките можеш с блажна боя да запечаташ за всеки случай - така се запечатва и за ръжда.
fukarata - напреднал
Аз ще пробвам с миене и обезмаслител, ама не съм сигурен дали ще стане и за това питам за някой дето да го е правил това.

Върху блажната боя няма да хване новия латекс, а и ще стане релефно там.

За някой грунд специално за целта не сте ли чували?
rockwall - майстор
ако пак ще се пръска с олио, не е лидобре да помислите за стъкло, плочки или нещо от сорта
fukarata - напреднал
Няма да се пръска повече. Беше инцидентно и голяма грешка.

Трябва да се поправи по някакъв начин и трябва да намеря най-оптималния вариант.
toni_g79 - специалист
С това меглио,миенето на стената ще свали и латекса си мисля аз.Единият вариант е взимаш блажна боя и я разреждаш до гъстотата на мляко и минаваш,така няма да се образува "филм" и релеф.Другият вариант е търсиш стейн блокер грунд и пак така минаваш.След което ти препоръчвам поне тази стена която има някаква вероятност да се напръска пак с блажно да я минеш с лъскав акрил(поне сатен),а не с матов латекс.По този начин при следващо произшествие много по-лесно ще го почистиш с гъба и сапун,без да се притесняваш,че ще падне покритието или смени цвета......
http://kraftpaints.com/bg/grundove.html http://www.mackint-bg.com/index.php?tar ... product=79
marian1 - майстор
Гарантирам ти, че върху латекса какъвто и да е, хваща блажнярка! Пробвано и ефтинжос - наложено от 20 години опит!
fukarata - напреднал
Добре де, обяснете ми го по-подробно, че не разбирам.
Нали, ако боядисам (запечатам) петната с блажна боя, дори и разредена, после няма да мога да боядисам с латекс.
Латексът няма да хване върху блажната боя, покрила петната.

Какво да я правя после стената, която вместо петна от олио има малко по-големи петна от блажна боя?

Какво изпускам?
Spokoiniq - майстор
Ще хване, ако те е шубе-мацаш, сушиш, спед Х време(седмица, "допичане"със сешоара на жената) може да матираш блажната с 240 шкурка и смело латекса, като на тия места мацнеш първо и изчакаш, като грунд.Това е най-евтино и безболезнено.Стейн-блокер грундове обаче наистина ми е интересно къде може да се намерят...
  • 1
  • 2

Тема "Латекс върху стени напръскани с олио" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: