Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
TACHO - специалист
Здравейте!
Закъсах с таваните в банята и тоалетната. Исках да правя пръскана мазилка, почнах да пръскам, но не стана хубаво и преди да засъхне го изчистих.
В крайна сметка, след като плочките станаха много добре, а не успях да се справя с таваните, реших да потърся за тях майстор, за да не осе-- накрая работата.

Та може ли някой да ми препоръча майстор за пръскана мазилка в София.
..mi az sam maistor i to nogo dobar no...tva s praskanata mazilka e malko kofti i po-specialna rabota..varvi kam 10lv na kv/m bez materiala i nai dobre se pravi s po-riadak material za da e po-finna a ne kat s metlata..plo4kite se pokrivat i pak se 4istat vednaga...predi da pleskame po tavana oba4e zadaljitelno triabva perfektna shpaklovka za da ne li4at defekti i da ne padne de...ako e i s bial terakol oshte po-dobre...oba4e tva nestava s teia mashinki ot pazara skapani s metalnite grebeni-plue prosto shtot sa v edna linia...a s plastmasovi grebeni stava perfektno shtot sa po razmeshani i vinagi praskat kadeto iskash kolkoto iskash.za celta ima 2 gaiki s koito se regulira praskaneto....Vaobshte-komu e nujno..az gi prava nogo finni i dobri teia mazilki no ve4e e otjivelica i gore dolu na edni pari s oka4enite tavani...a razlikata e ogromna daje i na skapani plo4ki.......
Osiris - специалист
TACHO
Защо точно пръскана мазилка ???
има окачени тавани които на мен не са ми по вкуса
има минерални мазилки дето са модерни сега
ако толкова не можеш да решиш винаги можеш да му дръпнеш една шпакловка и да го намажеш с латекс за баня
TACHO - специалист
Уф, не знам какво им харесват на тези окачени тавани, но на ми се повдига от тях. Защо е нужно да си намалям височината на банята и да трупам мухал, като мога да мина само е някаква мазилка и без усложнения.

Та питах за препоръка за майстор в София, иначе мнения много... :wink:
Osiris - специалист
Точно и мнинията и майсторити много и различни аз за тва гледам да се справям сам :oops:
Osiris - специалист
ако наистина искаш да се пръскаш както ти е писал човека с по -рядък гипс за да е по финно
Но не игнорирай минералните мазилки според мен кто съчетаееш цветовете при тях става перфекно за баня :wink:
TACHO - специалист
Osiris написа:
ако наистина искаш да се пръскаш както ти е писал човека с по -рядък гипс за да е по финно
Но не игнорирай минералните мазилки според мен кто съчетаееш цветовете при тях става перфекно за баня :wink:
Ee пръсканата мазилка не се прави с гипс. В нея май има бял цимент, някакво лепило и не знам още какво. Аз си я купувам готова.
А минералната съшо е хубава, но излиза по-скъпо.


А като не искате да давате майстор, аз се взех в ръце и си я направих сам. И стана много добре. ОБАЧЕ на опаковката много подвеждащо са написали, че се бъркат 3 части от мазилката с една част вода. Първия път направих така и нищо не стана. Машинката плюеше големи парчета и не можеше да покрие равномерно, защото беше много гъсто.

Затова след няколко дни пробвах отново, НО този път забърках една част от замилката с една част вода. Стана нещо като боза на гъстота. С това минах първа ръка, тавана се покри равномерно. Като изсъхна забърках една част вода с две части мазилка и машинката я пръскаше много равмерно и на малки "топчета". :lol: Тоалетната сега е ОК, остана само да мина втора ръка банята. :wink:
Osiris - специалист
абе има едни едри мазилки дето висят точно като висулки отгоре за тях говоря че се правят с гипс а с бял цимент и мраморно брашно стават тези на топчета както ти си направил :wink: от дуга страна не вярвай на всичко което четеш кой точно пише упътването по материалите не е ясно но май бая се почесва като вземе някой да работи по упътването все нестава както го пише :wink:
на места слагаха и малко латекс с оцветител за накрая и се получаваха точки по мазилката с цвят това се прави съвсем леко с машинката :idea:
TACHO - специалист
Osiris написа:
от дуга страна не вярвай на всичко което четеш кой точно пише упътването по материалите не е ясно но май бая се почесва като вземе някой да работи по упътването все нестава както го пише :wink:
Ами като прави нещо за пръв път човек, нали точно на това указание трябва да повярва.
Или да пробва няколко пъти като мен, докато се получи. :lol:


Сега си мисля друго: дали да слагам нещо под моноблока, който ще монтирам в тоалетната или направо с дюбелите за плочките?
Гума няма да е в никакъв случай, евентуално силикон. Вие как мислите?
Osiris - специалист
АААми преди имаше силиконови подложки ама вече май никъде ги няма затова лепи със силикон ако е възможно даже не слагай винтове (това е само ако ти е равен пода и не ти се клати чинията ) витовете корозират ръждясват и после като вземеш да правиш ремонт трудно се махат и може да се наложи да чупиш чинията а като е само със силикон с една по тънка струна с две трупчета само се изрязва правиш там какво правиш и лепиш пак
:wink:

Тема "Давайте майстор!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: