Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Изображение
Тази мазилка е по всички стени около стълбището, намира се вътре в къщата и не знам как е правена... Намирам я за непрактична за вътрешно приложение- всеки път като залитнеш към стената се разпаряш. Искам да се отърва от нея- четох тема за освежаване на такава, за пребоядисване, за отсраняване на някаква друга пръскана мазилка, но за такава не срещнах как трябва да се реагира.
Някой да сподели как най-бързо и безболезнено да се отървем от тази гад, моля.
Благодаря ви предварително.
Поздрави!
EDI - майстор
Удряш и една циментова шпакловкаа отгоре.
Благодаря за светкавичния отговор =) Хората, слушащи Ария, винаги са били и ще бъдат точни ;)
Да приложа още един малоумен въпрос, но... С латекс отгоре тая циментова шпакловка може ли да се минава?
EDI - майстор
:supz: може, щом е вътре няма проблем.Преди това е добре да се грундира.
radius - майстор
Колега, намали алкохола.
Шегувам се съвсем добронамерено, просто си представих как залиташ насам-натам и се прибираш целия ужулен. И на мен ми се вижда странно рошава мазилка да е отвътре.
neno1881 - напреднал
Ще използвам темата за да питам . Селска къща се нуждае от освежаване отвън, като в момента е с пръскана мазилка, която е полагана около 1985 година. Та въпросите ми са:
  • 1.Интересувам се как се полага тази мазилка - продават ли се готови? Моля препоръчайте ми.
    2.На места мазилката е подпухнала, трябва да се премахнат тези "кожуси" - виж снимката, да се изравни и тогава да се пръска. С какъв подходящ микс да изкърпя кожусите? Основата е кирпич.
    3.С какво се полага пръсканата мазилка - с машина или с таралеж става най-бързо и лесно - площ 68 кв. м.?
    4. Ако е с машина - каква и може ли някой да ме насочи към майстор имащ подобна машина в гр. Пловдив?
    5. По-какъв начин да направя цокъл, като на снимката?

Прикачен файл

23361427.jpg Цокъл

Прикачен файл

kojuh-1800.jpg "Кожух"
shotik - майстор
Тази мазилка се правеше ,като първо изравняваха с хастар/вар и пясък,може и малко цимент/ и после с метличка в едната ръка се топи в разтвор/не зная пропорции и материали/ и с нея се удря в малка летвичка ,държаща се с другата ръка ,над мястото за полагане.И така цялата къща,в по - нови времена се ползват едни "латерни" в които се сипва разтвор и се завърта ръчка,на оста на която има много "палци" ,които загребват и изхвърлят от казанчето сместа и така се напластява на съответния участък.

На къща "платарка"/греди за скелет и плетени лескови клони,измазани с кал,слама и кравешки лайна/ наковахме мрежа "рабица" ,като пироните минаваха през капачки от лимонада и бира с отворената част на вън ,отгоре с варова замазка и по описания начин я пръскахме /с метла/,но това е било 1967 г.

Тема "Как се маха такава пръскана мазилка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: