Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Chefo77 - майстор
Не живеем в сламени колиби само защото мъжете са хукнали да угаждат на глупавите прищевки и мрънкания на жените си. Справка - племената, в които мъжете са царе, още живеят в колиби. Перат на ръка, чистят с метла и като гръмне гръмотевицата си запушват ушите и започват да се молят колибата да не иде в другото село.
Това също е в кръга на шегата.
Иначе - НЕ можете на направите описаното в първия пост. Т.е. можете да направите част от него, но не си заслужава. Или е икономически необосновано, или е времево неиздържливо.
nikibi - специалист
Ето заради такива теми го чета тоя форум. То не че не може да си асвалтираш хола в апартамента, примерно на 8 етаж, но ........................ По принцип може да се боядиса с всякакьв тип боя, друг е вьпроса колко ще дьржи. Мисля че автомобилната ще задьржи известно време без да се налюпи. Иначе може да се залее и с оцветени лакове, може да се сложи фолио варианти разни, смисьл никакьв, резултатьт трудно предсказуем. Вьпроса е принципен, виждал сьм фаянсов цокьл залепен вьрху балатум при това от 15-20 години и си седи до сега без да е мрьднал. Желая успех, ще следя темата с интерес.
А без да се запазва дървестната шарка каква боя би била устойчива върху такъв материал?
Ето идея и с хартия и лак :)
http://www.recyclart.org/2013/03/how-to ... ook-pages/
Значи аз съм правил нещо подобно . Върху моя ламиниран паркет има 3 мм дървен слой, който позволява циклене веднъж, дваж. Изкикля се , минава се с масло за паркет , какъвто цвят изберете и после се запечатва със масло за запечатване. Аз ползвах продуктите на "Osmo". Избрах си цвят състарен дъб. Стана перфектно . Веднъж на една , две години после се минава само със запечатващото масло.
Така че е възможно !
Просто вероятно трябва да си изберете по тъмен цвят , за да покрие добре синьото!
Айде умници
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Nino2005 написа:
Значи аз съм правил нещо подобно . Върху моя ламиниран паркет има 3 мм дървен слой, който позволява циклене веднъж, дваж. Изкикля се , минава се с масло за паркет , какъвто цвят изберете и после се запечатва със масло за запечатване. Аз ползвах продуктите на "Osmo". Избрах си цвят състарен дъб. Стана перфектно . Веднъж на една , две години после се минава само със запечатващото масло.
Така че е възможно !
Просто вероятно трябва да си изберете по тъмен цвят , за да покрие добре синьото!
Айде умници
Цитирам против триене. Сладур
caribi - специалист
Темата у канала, една с 3 поста пита , а друг умник с 2 поста веднага мъдър отговор - купете си тази ху.ня и работата ще стане :finga:
Chefo77 - майстор
Nino2005 написа:
Значи аз съм правил нещо подобно . Върху моя ламиниран паркет има 3 мм дървен слой, който позволява циклене веднъж, дваж. Изкикля се , минава се с масло за паркет , какъвто цвят изберете и после се запечатва със масло за запечатване. Аз ползвах продуктите на "Osmo". Избрах си цвят състарен дъб. Стана перфектно . Веднъж на една , две години после се минава само със запечатващото масло.
Така че е възможно !
Просто вероятно трябва да си изберете по тъмен цвят , за да покрие добре синьото!
Айде умници
Само дето твоят ламиниран паркет няма нищо общо с ламинирания "паркет" на авторката на темата. И силно съветвам да се усещате и да не бъркате ябълки с круши, преди да сипете категорични отговори или саркастични епитети :wink:

Кариби - Осмо си е Осмо, спор няма!
jess777 - помощник
ами ние от тук си взимахме лак за шкафовете, ама точно за лаимат нз дали ще има... http://capbg.com/za-dyrvo
Здравейте, има добър начин да си боядисате паркета и да останат дървесните шарки. Аз лично съм го правил.
Скъпа изпратете съпругът си да събере листа от орех около 5кг, по възможност по свежи. Да събере и около 3 кг листа от смрадлика, Сварявате ги в 5 литра вода и ги оставяте да киснат 3 дни. Прибавяте около 0.5 литра йод, 0.2 кг калиев перманганат и меден сулфат 0.3 кг.
Оставате сместа още 2 дни, прецеждате в отделен съд. Към отцедената извара прибавяте 0.050 литра чист зехтин.
Сместа е готова и можете да я ползвате на 1 или два слоя в зависимост от резултата, който искате да получите. :yawinkle:
mavryt4o - майстор
muti написа:
Здравейте, има добър начин да си боядисате паркета и да останат дървесните шарки. Аз лично съм го правил.
Скъпа изпратете съпругът си да събере листа от орех около 5кг, по възможност по свежи. Да събере и около 3 кг листа от смрадлика, Сварявате ги в 5 литра вода и ги оставяте да киснат 3 дни. Прибавяте около 0.5 литра йод, 0.2 кг калиев перманганат и меден сулфат 0.3 кг.
Оставате сместа още 2 дни, прецеждате в отделен съд. Към отцедената извара прибавяте 0.050 литра чист зехтин.
Сместа е готова и можете да я ползвате на 1 или два слоя в зависимост от резултата, който искате да получите. :yawinkle:
Ей това е рецепта вероятно тази смеска може и желязо да оцвети.

Тема "боядисване на ламиниран паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: