Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Marisan - специалист
Здравейте!
Нашата препоръка е първо да заздравите чама като го импрегнирате с импрегнатор за дърво. След това можете да нанесете декоративно финишно покритие по Ваш избор, като във Вашия случай бихте могли да лакирате с безцветен лак за дърво. Нашите предложения са: ТЕРАФЛЕКС® AQUARELLE импрегнатор за дърво и ТЕРАФЛЕКС® AQUARELLE лазурен лак за дърво, алкиден, като можете да използвате и продукти с аналогични характеристики от производител по Ваш избор.
radius - майстор
Мерси за отговорите.
Питам се до кой цвят за ламинат ще го докарам по-близо. Въпреки, че си зависи и от самия чамов материал. Да кажем, че ще го търся да не е много смолист и контрастен.
Единия ламинат е по-бял и въпреки, че ми харесва повече май няма да успея толкова светло да постигна, той е почти като нелакирано дърво
Прикачен файл:
IMG28251.jpg
IMG28251.jpg (97.79 KиБ) Видяна 2654 пъти
Другия е по-жълтав
Прикачен файл:
IMG28211.jpg
IMG28211.jpg (77.86 KиБ) Видяна 2654 пъти
Marisan - специалист
Здравейте отново!
За да постигнете декоративен ефект, подобен на ламинатите, които сте посочили, Вие трябва да използвате акрилатна боя с цвят по Ваш избор. След това с полусуха четка трябва да нанесете боята и накрая леко да изшкурите. След това вече можете да лакирате. Трябва да сте наясно, че постигането на въпросния декоративен ефект не е в следствие от определен продукт, а от начин на работа.
Последна промяна от Marisan на чет яну 09, 2014 9:42 am, променено общо 1 път.
radius - майстор
Мерси за разясненията. Явно не обясних ясно, не търся ефекта на посочените ламинати, а целта ми е да запазя максимално светъл чамовия материал. Без да му придавам ефекти. Тези ламинати подбрах като потенциално подхождащи си с бъдещия парапет и стълби. Но понеже сега са на дневен ред ламинатите, а материала за стълбите го няма още, затова се допитвам до препатилите, кое е по-реалистично - дали ще мога да го запазя относително светъл и да си подхожда с първия ламинат или ще пожълтее и ще си прилича с втория ламинат. Масово ми се струва, че вкуса е леко да се пожълтява материала, но не знам дали това е търсен ефект или просто при обработката с лаковете е неизбежно.
ZMeyGorianin - майстор
Marisan написа:
Здравейте!
Нашата препоръка е първо да заздравите чама като го импрегнирате с импрегнатор за дърво. След това можете да нанесете декоративно финишно покритие по Ваш избор, като във Вашия случай бихте могли да лакирате с безцветен лак за дърво. Нашите предложения са: ТЕРАФЛЕКС® AQUARELLE импрегнатор за дърво и ТЕРАФЛЕКС® AQUARELLE лазурен лак за дърво, алкиден, като можете да използвате и продукти с аналогични характеристики от производител по Ваш избор.
Стават ли тези продукти за обработка на чамово дюшеме поставено на открито?
EDI - майстор
Аз поне до сега не съм срещал безцветен /прозрачен/ лак, на каквато и да било основа, при който после да няма никаква промяна в цвета на чамовия материал.Дори и малко, винаги пожълтява леко чама и причината е в материала, а не в лака.Струва ми се, че втория ламинат е по-подходящ, ако търсиш еднотоние на цвета.Сетих се, че ДУФА на кутиите си, съветват прозрачния лак АКВА и АКВА АНТИСЕПТИК при външна употреба, да не се нанася без първа ръка цвят.
radius - майстор
И аз така съм забелязал (няма начин да не се подсили цвета).
Ето какво търся като цвят
Прикачен файл:
DSC043301.jpg
DSC043301.jpg (55.84 KиБ) Видяна 2629 пъти
Marisan - специалист
Здравейте отново!
Съществува вероятност за леко пожълтяване след импрегнирането и лакирането. Ако желаете чамът да е по-бял, то тогава начинът на работа, който описахме по-горе, може да Ви помогне да постигнете желаният ефект, а също така и ще декорирате материала.
Що се отнася до въпроса на ZMeyGorianin - продуктите ни могат да се използват и за външна употреба, но ефектът ще варира от степента на излагане на дюшемето Ви на атмосферните влияния. По един или друг начин с течение на времето е възможно да се наложи да освежите вида му.
EDI - майстор
Радиус, като гледам снимката, доколкото се вижда де, това не е чист прозрачен лак, а безцветен.Има разлика при някои производители, макар термините да навеждат на сходство.При безцветния на водна основа слагат малко бели пълнители.Като изсъхне пак прозира, но стои като леко замрежен и дава някакъв отенък на бяло.Зависи и от материала, трябва да подбираш дървото за да постигнеш еднаквост на естествения цвят.И според мен не използвай гланц, а мат.

Тема "Какъв лак за нови чамови стълби?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: