Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
isbul - специалист
На вилата направихме вътрешни стълби от чам. Чудя се с какво да ги лакирам? Препоръчайте някакъв много твърд лак, че материала е сравнително мек.
isbul - специалист
Не държа да бюджетно, по-скоро да е качествено.
profy - специалист
Единственото подходящо решение за стълби е яхтен лак, знаете яхтите са предимно и основно дървени.
От пластмаса са лодки.
Цените са 15 лв./л, турски, "Бриколаж", в Морския магазин - 48 лв./л английски и холандски 50 лв./л
(бяха преди 2 години), ползвам английски вече 10-на години. Разходът е много малък.
Носи периодично подновяване без проблеми.

Да, и разредителят им е специален, не помня цената, 3 л купих веднъж и има още над литър.
isbul - специалист
За стълби и под, не е ли по-подходящ паркетен лак?
housedoktor - майстор
Водорастворим лак за цвят и безцветен паркетен лак,отново на водна основа на две ръце .Това бих ползвал.Желателно е да са на един производител .
profy - специалист
За съжаление не съм виждал паркет и дюшеме от чам.
Имам предвид вносния материал от последните 40-на години, а не български сморист чам.
Всъщност виждал съм паркет по руските дворци от лиственица, но естествено нямам представя как се поддържа.
Не мога да кажа как обикновеният и реактивният лак за паркет се държат върху чам.
Обаче чамови под и стълби на яхта съм виждал/поддържал, вкл. и нискосмолист чам, за да е лек. Яхтен лак.
Може би специалистите по паркета могат да вземат отношение.
nikolson - майстор
profy написа:
За съжаление не съм виждал паркет и дюшеме от чам.
Имам предвид вносния материал от последните 40-на години, а не български сморист чам.
Всъщност виждал съм паркет по руските дворци от лиственица, но естествено нямам представя как се поддържа.
Не мога да кажа как обикновеният и реактивният лак за паркет се държат върху чам.
Обаче чамови под и стълби на яхта съм виждал/поддържал, вкл. и нискосмолист чам, за да е лек. Яхтен лак.
Може би специалистите по паркета могат да вземат отношение.
Паркет от чам няма,но дюшеметата в България масово са от чам.И към днешна дата се произвеждат.По-скоро дюшемета от широколистна дървесина се срещат рядко и най-вече последните десетина години.
profy - специалист
Не знам общото понятие на руснацита за "чам", ама лиственицага си е иглолистен материал,
а най-красивите паркети в Ермитаж-а в С.Петерсбург, и Петерхоф, са от лиственица.
isbul - специалист
housedoktor написа:
Водорастворим лак за цвят и безцветен паркетен лак,отново на водна основа на две ръце .Това бих ползвал.Желателно е да са на един производител .
Водоразстворимия лак не е ли мек? Преди време едни майстори ми наковаха дюшаме и сложиха водоразстворим лак Duо, Dyo или нещо подобно и за много кратко време стана на следи от столове и се изтърка. Използвал съм и двукомпонентен испански Diva, ако не се лъжа, много по-твърд, но след 4-5 години пак е за лакиране, пък хич не беше евтин. Мислех си, че ще издържи повече, но дюшамето е съвсем различно, май не е чамово.

Тема "Какъв лак за нови чамови стълби?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: