• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
EDI - майстор
Повече псувни при настройване, боядисване и миене след боядисването. :lol:
mitko64 - майстор
Тук http://napravisam.net/?p=19185 доста подробно е описано какви проблеми да очакваме, въпреки че на модела от лидъл има нови решения, но гледам няма никаква възможност за слагане на къси валячета, за трегери, зад врати и прочие. Та найлоните и тиксото са неизбежни, бързината на изпълнението се губи евентуално при смяната на валяци с различна дължина на косъма и миене на системата. И то не виждам какви предимства остават. Но ми се искаше мнение на човек, който е ползвал това чудо, затова и пуснах коментара си в този раздел.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Като човек изкарвал си хляба и маслото с боядисване, ще ти кажа, че няма нищо по хубаво от едно просто валяче. Това за един апартамент. За големи обекти с пръскане ( не с пръскало от Lidl)
При добра техника на боядисване се отразява супер на тялото. Това като страничен ефект
gogosto - специалист
И аз искам да споделя мнение за електрическите мечета. Не ми е това професията, но всяка година имам едни 50м2 задължителни и отделно в къщи може би два пъти по толкова за боядисване с латекс. Много ми е досадна подготовката за тези изпълнения и за това търся улеснение на задачата. От там тръгнах да намеря уред подходящ за целите ми. За мое съжаление еднозначен отговор не намерих никъде по форумите. В руските форуми Електрическия валяк се коментира по-скоро като ненужна вещ, но ако имаш парите в повече си е благинка доста по- бързо се работи с него.
nikolovvd - майстор
От доста години имам подобна базикня, но механична.
С други думи боята се всмуква в дръжката и с един спусък в долния край като на силиконовите пистолети, се вкарва буталото, а то упражнявайки налягане върху латекса, пълни валяка. Разликата е само в дръжката. Тръбопровода до валяка и самия валяк са същите. Отначало всичко бе добре. Докато го купувах имаше всякакви обещания за доставка на резервни части и други видове валяци, но от както съм го купил до сега, не съм намерил дори резервен, а валяка се поизхаби. Затова си стои в кашона и от 3-4 години не се използва. Вярно, добре измит, изглежда като нов, но валяка според мен е за смяна. Вярно, че в къщата имаше доста за боядисване с тези 3 метрови тавани, но миналата година купих машина за пръскане с ниско налягане и този валяк събира прах така да се каже.
mitakis - напреднал
не виждам с какво ще те улесни електрическото мече освен, че спестява потапянето на обикновеното традиционно такова във ваничката :) с хубава боя (която не капе) и малко по- добър валяк около 15-20 лв, улеснението ще е същото
cholev - майстор
mitko64- понеже аз ще си купувам валяка задължително, ако се двоумиш изчакай за мнение. Обаче ще го ползвам на практика в началото средата на другия месец. Имам този с кухата дръжка- върши (ше) добра работа, но след като го давах на един комшия вече не върши нищо :-D . Абе не давам инструменти ама ха.
mitko64 - майстор
При тази цена ме съмнява да останат бройки докато чакам отзиви и впечатления . :-D . Но мисля да пропусна ,че много се насъбра, а такерът и плоският шлайф са ми по- приоритетни.
  • 1
  • 2

Тема "Bosch PPR 250 Електрическо мече." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: